Anasayfa Yatırım Tataristan Cumhuriyeti Devlet ve Belediye Mülkiyetlerine ait Kullanılmayan Gayrimenkul Envanter Raporu Hazırlandı
Yatırım - Mart 16, 2020

Tataristan Cumhuriyeti Devlet ve Belediye Mülkiyetlerine ait Kullanılmayan Gayrimenkul Envanter Raporu Hazırlandı

Tataristan Cumhuriyeti Toprak ve Mülkiyet İlişkileri Bakanı Fanil Agliullin, Tataristan Cumhuriyeti'ndeki bir toplantıda bugün Tataristan Cumhuriyeti'nde kullanılmayan gayrimenkul envanterinin ilerlemesini bildirdi.

Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnikhanov tüm belediye alanlarıyla video konferans toplantısı düzenledi. Tataristan Cumhuriyeti Başbakanı Aleksey Pesoshin toplantıya katıldı.

Bu nedenle, Tataristan Cumhuriyeti Kara Mülkiyet Bakanlığı, şube bakanlıkları ve belediye başkanları ile birlikte, kullanılmayan devlet ve belediye mülklerinin envanteri için önlemler almaktadır. Halen 240 bin metrekareden fazla alana sahip 783 adet kullanılmayan gayrimenkul bulunmaktadır.

Tataristan Cumhuriyeti toprak ve mülkiyet bakanlığının raporunda belirttiği gayrimenkuller, 4 gruba ayrılmıştır.

İlk grup “yapım aşamasındadır”. Bu grupta belediye mülkiyetinde 19 nesne, Devlet ait kurumların bilançosunda 2 nesne bulunmaktadır.

Bir sonraki grup “sanayinin gelişimi için ayrılmış, kullanılmayan tesisler” dir. Bakanın açıkladığı gibi, bu grup, tatmin edici durumda olmadıkları için bakiye sahipleri tarafından kullanılmayan nesneleri içermektedir. Ancak onarımlar maliyetleri için ek sermaye bulunabilirse, tesislerin kullanımı mümkündür. Bu grupta, belediye mülkiyetinde 270, devlet mülkiyetinde 48 nesne belirlenmiştir.

“Diğer endüstrilerde kullanılmaya uygun olan, boşta kalan nesneler” grubunda, belediye mülkiyetinde 340 nesne ve devlet mülkiyetinde 94 nesne belirlenmiştir.

“Acil durumda (yangın ve yıkılma vs.)boşta kalan nesneler” grubu, daha fazla kullanım için uygun olmayan ve hizmetten çıkarma işlemine tabi nesneleri içerir; belediye sahipliğinde 154 nesne ve devlet sahipliğinde 61 nesne burada bulunmaktadır..

Bakan’ın belirttiği gibi, listelenen 205 devlet tesisinin% 65’i (yani 133 tesis) Tataristan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tesisleridir. Yeni yapılan tesislerin inşası veya mevcut yapının bakım eksikliğinin bir sonucu olarak çoğunun serbest bırakıldığını göstermektedir.

Tataristan Cumhuriyeti Toprak ve Mülkiyet İlişkileri Bakanı, ilçelerde bulunan kullanılmayan sağlık tesislerinin çoğunun, sağlık kurumlarının binalarında ayrı odalar olduğunu vurguladı. Sağlık kurumlarının işleyişi için özel gereklilikleri dikkate alarak, kullanılmayan binaları dengede tutmaya ve alan kullanımını optimize etme konusunu çözmeye çağırdı.

Fanil Agliullin, belediyeler ve yetkililer arasında yeniden dağıtılması somut sonuçlar üretmediği için, kullanılmayan mülklerin ekonomik ciroya dahil edilememesi konusundaki endişeli olduğunu dile getirdi.

Önlem olarak bakan, inşaat planlamasına başlamadan önce, büyük onarım veya yeniden inşaa olasılığı açısından, kullanılmayan tesislerin yapı analizlerinin yapılmasını önerdi. Çeşitli aşamaları olan bir uygulama olduğundan bahsetti. Buna devlet (belediye) mülkünün yürütme organları arasında yeniden dağıtılması da dahildir,

kurumlar ve işletmeler; İmtiyaz sözleşmeleri kamu-özel sektör ortaklık mekanizmasının uygulanması veya devlet (belediye) mülkleri listesine dahil edilmesi, üçüncü tarafların haklarından arınmış ve KOBİ’lere sunulması amaçlanmıştır;

 

yenilenerek ve yenilenmeden gelirlerde artış (kiralama ihalesi,ücretsiz kullanım, güven yönetimi, açık artırmada satış, kayıtlı sermayeye katkı) için kullanımları iptal edilmistir.
RT Başkanlık Basın Ofisi, Elena Britvina. Tataristan Cumhuriyeti Kara Mülkiyet Bakanlığı’nın kullanılmış malzemeleri

http://tatarstan.ru/rus/index.htm/news/1706171.htm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Yetkililer Volga arabaları üretme planlarını açıkladılar. K30 crossover’ı nasıl olacak?

Rusya’da her yıl 100 bin Volga arabası üretmek istiyorlar. Volga K30 crossover, yeni…