Anasayfa Ekonomi Tataristan Cumhurbaşkanı Türkiye Makine İmalatçıları Birliği heyeti ile bir araya geldi

Tataristan Cumhurbaşkanı Türkiye Makine İmalatçıları Birliği heyeti ile bir araya geldi

RF Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Türkiye Makine İmalatçıları Birliği (MİB) heyeti üyeleriyle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığında geçen görüşmede Rüstem Minnihanov konuklara Tataristan’da makine yapım sektörünün iyi gelişmiş olarak kabul edildiğini söyledi. 

Ve buna uçak ve helikopter üretimi ile motor yapımı da dahildir dedi. 

Ayrıca Tataristanda gemiler, gaz pompalama istasyonları ve kompresörler üretildiğini hatırlattı. 

Rüstem Minnihanov konuşmasında Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik Tataristan-Türkiye arasında ticaret, ekonomi ve yatırım işbirliğinin geliştirilmesine büyük önem verdiklerini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Minnihanov Tataristan ile Türkiye arasındaki temasların daha genişletilmesi açısından Türkiye Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Parlamento Başkanı’nın yanı sıra il valileri ve iş heyetlerinin ziyaretlerinin önemine değindi. 

Bugün Tataristan ile Türkiye Cumhuriyeti arasında bir işbirliği anlaşması yürürlükte olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı, Kazan’da Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğunun başarıyla faaliyet yürüttüğünü ve İstanbul’da da Tataristan Cumhuriyeti’nin ticari temsilciliğinin bulunduğunu belirtti. 

Rüstem Minnihanov Tataristan’daki projelerini daha da geliştirmek için Türk iş dünyasıyla yakından ilgilendiklerini ve bu konuda çok yönlü destek vermeye hazır olduklarını söyledi. 

Türkiye Makine İmalatçıları Birliği heyeti çalışma ziyareti için Tataristan’a geldi. Birlik Türkiye’deki tüm makine yapımı ihracatının yüzde 60’ından fazlasını gerçekleştiren 200’den fazla şirketi içermekte. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…