Anasayfa Uncategorized Tataristan Cumhurbaşkanı “Taban Gıda” Şirketi yönetimi ile tarımsal sanayi kompleksi alanında işbirliğini görüştü
Uncategorized - Aralık 14, 2021

Tataristan Cumhurbaşkanı “Taban Gıda” Şirketi yönetimi ile tarımsal sanayi kompleksi alanında işbirliğini görüştü

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Türk Şirketi “Taban Gıda”nın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Aras Demir ile bir araya geldi. Taraflar tarım sektöründe işbirliği olasılıklarını görüştüler. Toplantı Tataristan Cumhuriyeti Hükümet Konağı’nda gerçekleşti.

“Taban Gyda” tarım ürünlerinin satışı konusunda uzmanlaşmış ve ayrıca tahılın derin işlenmesi için projeler geliştirmekte.

Rüstem Minnihanov, Tataristan’ın kilit ortaklarından biri olarak Türkiye ile ilişkilere değer verdiğini vurguladı.

Türk şirketleri cumhuriyete yaklaşık 2 milyar dolar yatırım yaptığınıu ve Tataristan topraklarında 10 Türk fabrikasının başarıyla faaliyet gösterdiğini söyledi.

Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, tarımsal sanayi kompleksi alanında işbirliğinin geliştirilmesi için yüksek potansiyele dikkat çekti. Tataristan’ın en büyük hayvancılık ürünleri üreticilerinden biri olduğunu söyledi. Cumhuriyet, süt üretimi açısından Rusya’da ilk sırada yer alıyor ve aynı zamanda en büyük on hayvan ve kümes hayvanı eti üreticisinden biridir dedi.

Minnihanov konuşmasında Tataristan’ın temel gıda türlerini tamamen kendisinin sağladığını kaydetti. “4.6 milyon hektar tarım arazimiz, 955 bin baş büyükbaş hayvanımız var. Cumhuriyetin tarım ürünlerinin neredeyse yarısı özel çiftliklerde üretiliyor”dedi.

Ardından taraflar, Tataristan ile Taban Gıda Şirketi arasındaki olası işbirliği alanlarını ve tarımda ortak projelerin geliştirilmesine yönelik imkanları ele aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan’daki lojistik merkezlerine 9,4 milyar RUB yatırım yapıldı

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti Yatırım Geliştirme Ajansı başkanı Talia Minull…