Anasayfa Duyurular Tataristan Cumhurbaşkanı COVİD-19’ a yakalanan hastalar için düzenlenen geçici hastane alanını ziyaret etti
Duyurular - Nisan 10, 2020

Tataristan Cumhurbaşkanı COVİD-19’ a yakalanan hastalar için düzenlenen geçici hastane alanını ziyaret etti

Tataristan’da koronavirüse yeni yakalananlar olursa diye çeşitli formatta 200 ekstra yataklı yer düzenlenmiş. Aralarında oksijen takviyesi yapma imkanı da öngörülmüş.

Cumhuriyet Klinik Hastanesi’nin Travmatoloji Bölümü’nde düzenlenmiş olan geçici enfeksiyon hastanesi Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov tarafından ziyaret edildi. Hastanede personeli burada 15 tane ekip oluşturulduğundan ve gerektiğinde ekip sayısı iki kat arttırılabileceğinden Cumhurbaşkanını haberdar etti.

Ziyaret esnasında Rustam Minnihanov bu günlerde hastane personelinin omuzlarına çok büyük yük bindiğini hatırlattı ve bunun için ekstra ödemeler yapılacağını da dile getirdi. Zira Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin de doktor, hemşire, sağlık çalışanları ve acil yardım şoförlerine ekstra ödemeler yapılması gerektiğini belirtmişti.

Geçici hastanede sağlık personelinin hareketlerini düzenleyen ayrıntılı şema sistemi geliştirilmiş. Sistem girişteki dezenfeksiyondan başlayarak son hamleye kadar olan sağlık personelinin hareketlerini koordine etmekte.

Haber kaynağı: https://www.tatar-inform.ru/news/politics/08-04-2020/prezident-rt-osmotrel-vremennyy-gospital-razvernutyy-dlya-bolnyh-s-covid-19-5734914

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan nüfus sayımı için tablet bilgisayarlar aldı

Tataristan Rusya geneelinde düzenlenecek nüfus sayımı için gereken tablet bilgisayarlar te…