Anasayfa Yatırım Tataristan çiftlikleri ₽3,6 milyar tutarında devlet desteği aldı
Yatırım - Nisan 13, 2024

Tataristan çiftlikleri ₽3,6 milyar tutarında devlet desteği aldı

Fonlar mineral gübrelerin satın alınması, bitkisel üretimin geliştirilmesi, hayvancılık, süt üretimi, teknik ve teknolojik modernizasyon için tahsis edildi.

Tataristan’daki tarım işletmeleri, mineral gübrelerin satın alınması, bitkisel üretimin geliştirilmesi, hayvancılık, süt üretimi, teknik ve teknolojik modernizasyon amaçlı 3,6 milyar ruble tutarında devlet desteği aldı. Bu, Tataristan Cumhuriyeti Tarım ve Gıda Birinci Bakan Yardımcısı Lenar Garipov tarafından açıklandı.

Garipov’a göre, bölge Tarım Bakanlığı 12,4 milyar ruble tutarında imtiyazlı kısa vadeli kredileri ve 12,7 milyar ruble tutarında yatırım kredisini onayladı. Geçen yıl sağlanan kısa vadeli kredilerin hacmi 38,2 milyar ruble, yatırım kredileri ise 22,7 milyar ruble olarak gerçekleşti. Toplam ihtiyacın% 97’sini oluşturan bahar tarlası çalışmalarına tarım ekipmanlarının hazırlanması için 3 milyar ruble tahsis edildi. Ayrıca konuşmacıya göre makine ve traktör filosunun yenilenmesi de devam ediyor. Tarım işletmeleri bu yılın başından bu yana 2 milyar ruble değerinde 524 adet ekipman satın aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…