Anasayfa Ekonomi Tataristan başkentinde KazanSummit 2021 Ekonomi Zirvesi ve Russia Halal Expo organizasyonu düzenlendi

Tataristan başkentinde KazanSummit 2021 Ekonomi Zirvesi ve Russia Halal Expo organizasyonu düzenlendi

Kazan Expo Fuar Merkezi’ndeXII Uluslararası Rusya – İslam Dünyası: KazanSummit 2021 Ekonomi Zirvesi ve helalürünler sunulan Rusya Helal Expo sergisinin açılış töreni gerçekleştirildi.  

Açılışa Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Reşetnikov, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz ve İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü Genel Sekreteri İhsan Övüt katıldı. 

Açılışta konuşan Minnikanov, forumun ana görevinin devletin İİT ülkeleriyle ekonomik etkileşimini güçlendirmek olduğunu söyledi.  

Rusya ile İslam dünyası arasındaki işbirliği, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından belirlenen bir önceliktir” dedi. 

Reşetnikov ise etkinlikte helal konusuna çok dikkat edildiğini kaydetti. Bakan, bunun hem Rusya içinde hem de dışında muazzam bir potansiyele sahip yeni, hızla büyüyen bir ekonomi sektörü olduğunu söyledi. 

Bu yıl Rusya Helal Expo fuarında Rusya, Türkiye, Endonezya, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Azerbaycan’dan 100 katılımcı ürün ve hizmetlerini sundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…