Anasayfa Tarım Tataristan arılarına pasaport verilecek
Tarım - Mart 2, 2020

Tataristan arılarına pasaport verilecek

Şubat ayından itibaren Tataristan’daki bütün arı çiftliklerine mahsus pasaport verilecektir. Bunun hakkında Tataristan’nın Su Ürünleri ve Arıcılık İdaresi Genel Müdürü Fayiz Dinmuhametov haber verdi:

«Şubat ayı devamında arıcılıkla uğraşan bütün çiftliklere pasaport vermeyi düşünmekteyiz. Bu işlemin sonrasında pasaport esas alınarak bütün çiftliklere özel numara verilecektir. Bugüne kadar Rusya’nın hiçbir bölgesinde bu tür işlem gerçekleştirilmemiştir. Tataristan’da ise biz bu çalışmayı Ocak ayında başlattık».

Bu tür önlemin alınmasının sebebi geçen yaz Rusya çapında bütün tarlaların kimyasal işlenmesi sonucunda arıların kitlesel ölümüne yol açmasıdır. Ömümüzdeki senelerde ise oluşturulan veri tabanı sayesinde ülkede bulunan bütün arı çiftliklerini tarlalarda yapılacak olan işlemler hakkında zamanında bilgilendirmeyi gerçekleştirip arıların ölmesini engellenmek mümkün olacaktır.

Verilen pasaportta arı çiftliğinin sahibi, bulunduğu mekan, arıların sayısı ve onlar üzerinde ne tür işlem ve tedavilerin yapılmış olduğuna dair bilgiler yer alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Rusya Federasyonu’nda tatil fiyatları 2021’de% 10-15 artabilir

2021’de Rusya’da tatil fiyatları geçen yıla göre% 10-15 artabilir. Tur Operatö…