Anasayfa Duyurular Tat Cult Fest, Kazan’da aynı anda üç mekanda yapılacak
Duyurular - Turizm - Ağustos 5, 2021

Tat Cult Fest, Kazan’da aynı anda üç mekanda yapılacak

Modern Tatar kültürünün festivali olan Tat Cult Fest, Kazan Kremlin’de aynı anda üç mekanda gerçekleştirilecek. Böylece müzik programı Cannon Yard’daki büyük sahnede, Taynitskaya Kulesi’nde 3 boyutlu haritalama ile elektronik sahnede ve gizli bir yerde multimedya sahnesinde sunulacak.  

Festivale toplamda Rusya’nın ve dünyanın 11 şehrinden sanatçılar ve ekipler katılacak. 

Böylece, Kazan’a Türk-Alman grubu Elektro Hafiz, şarkıcı ve sanatçı, Lisokot ses performanslarının yazarı ve ünlü müzisyen Sergey Letovgibi sanatçılar gelecek. Festivalde elektronik müzik, Stas Şarifullin (HMOT) tarafından sunulacak. 

Kazan’da ilk kez Tatar kökenli Sankt Petersburg sanatçısı Atariame sahne alacak. O sesi ile ve 12 telli gitarıyla doğaçlama yapıyor. Müziği filmlerde, BBC radyosunda ve Rusya’da ve yurtdışında çok sayıda konserde yer aldı. Atariame, festival için etnografik keşif gezilerinin arşiv ve saha kayıtları, sayısallaştırılmış plaklar, halk çalgısı örnekleri ve müzik kutularına dayalı özel bir program hazırlayacak. 

Ayrıca Alman besteci ve ses yapımcısı, AUTOPILOT müzik yayınevinin başkanı ve Berlin STM festivali çalışanı Guido Moebius da solo bir setle Kazan’a gelecek. 

Uluslararası yeni Tatar kültürü festivali Tat Cult Fest, 30 Ağustos’ta Kazan Kremlin’de 15:00-23:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.  

Tüm etkinliklere giriş ücretsiz olacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

RF Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Başkanı Türkiye iş çevreleriyle toplantı gerçekleştirdi

Rusya Federasyonu Tataristan Başbakan Yardımcısı – Sanayi ve Ticaret Bakanı Oleg Kor…