Anasayfa Yatırım SEZ “Alabuga” yatırım cazibesi derecelendirmesinde Rusya’nın en iyisi
Yatırım - Aralık 3, 2020

SEZ “Alabuga” yatırım cazibesi derecelendirmesinde Rusya’nın en iyisi

Tataristan’daki “Alabuga” Özel Ekonomik Bölge yatırım cazibesi derecelendirmesinde Rusya’da en iyi SEZ olarak kabul edildi. 

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı Teknoparklar Birliği ile birlikte, özel ekonomik bölgelerin (SEZ) yatırım çekiciliğinin 4. derecelendirmesini gerçekleştirdi. 

2020 derecelendirmesine Rusya’nın on iki bölgesinde yer alan on altı SEZ dikkate alındı. 

Uzmanlar reytingi hazırlarken, ülkenin en iyi endüstriyel üretim ve teknoloji-inovasyon SEZ’ini belirlemeyi amaç edindi. 

Reyting sonucuna göre,  Rusya’daki SEZ’ler arasında yatırım cazibesi bakımından üst üste dördüncü yıl ilk sırada Tataristan’daki SEZ “Alabuga” yer aldı.  

Ayrıca,  Tataristan’da bulunan diğer bir Özel Ekonomi Bölge olan “Innopolis” de teknoloji-yenilikçi tipte özel ekonomik bölgelerin ilk dört lideri arasına girdi. 

Derecelendirme notu derlenirken SEZ’de yer alan şirketlerin sayısı, yapılan yatırımların hacmi, yatırımcılar için fayda ve tercihlerin mevcudiyeti, altyapının mevcudiyeti, bölgenin yatırım çekiciliği, SEZ ile ilgili internetteki bilgilerin açıklığı ve diğer parametreler dikkate alındı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Türkiye, 2020 ve 2021’in ilk 2 ayında 17 milyon turist ağırladı

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında güvenli turizm uygulama…