Anasayfa Yatırım SEZ “Alabuga” da üç yeni üretim tesisi açılacak
Yatırım - Kasım 12, 2020

SEZ “Alabuga” da üç yeni üretim tesisi açılacak

Tataristan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’ndaki özel ekonomik bölge denetleme kurulunun bir toplantısında “Alabuga” Özel Ekonomik Bölgesinde üç yeni üretim tesisi açılacağı belli oldu. 

Bu yeni tesislerden Aurus Şirketi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in açıkladığı AURUS markası otomobillerini üretmeye başlayacak (yılda 542 otomobil).  

Otomobillerin montaj üretimi 2021’in ilk çeyreğinde Synergy 4.1 sanayi parkı arazisinde düzenlenecek. Üretim için özel teşebbüslerin 5.5 milyar ruble tutarında bir yatırımın yapmaları bekleniyor. 

“Continent Production Solutions” Şirketi projesi, 2021’in ikinci çeyreğinden itibaren Synergy 2 sanayi parkında soğutma ve dondurma ekipmanı üretimini içeriyor. Toplam yatırım 1 milyar ruble’nin üzerinde olacak ve 2023 yılına kadar üretim kapasitesi yılda 350 bin adede ulaşacak. 

ST Alabuga” ŞirketiSynergy 4.1 parkının topraklarında izotermal vanlar için sıralı paneller üretmeye başlayacak.  

Üretim başlangıcı 2021’in ikinci çeyreği için planlanıyor. Proje için 247 milyon ruble tahsis edilecek. 

Tataristan’nın Alabuga şehri yakınlarında yer alan SEZ “Alabuga” 33 faal üretim tesisine sahip olup, bu topraklarda 7 binden fazla insan çalışmakta. Özel şirketlerin yatırımı 140 milyar rubleyi buluyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…