Anasayfa Ekonomi Sankt Petersburg – Moskova – Kazan’ı yüksek hızlı tren hattı bağlayabilir

Sankt Petersburg – Moskova – Kazan’ı yüksek hızlı tren hattı bağlayabilir

Rusya’da Sankt Petersburg – Moskova – Kazan yüksek hızlı demiryolu hattı inşa edilmesi planlanıyor. Rusya’nın Avrupa kısmının en büyük metropol alanlarını iki saatlik kullanılabilirlik bölgelerine birleştirmesi planlanıyor. 

Yüksek hızlı bir otoyolun oluşturulması, 2030 yılına kadar Rusya’nın ulaşım stratejisi tarafından 2035 yılına kadar bir tahminle sağlanmakta. 

Bugüne kadar, Moskova – Sankt Petersburg yüksek hızlı demiryolu inşaatı için bir proje devam etmekte. Bu şehirlere karayolu girişlerinin 2024 yılında işletmeye alınması, 2027 yılında ise inşaatının tamamlanması planlanmakta. 

Hatırlatmak gerekirse, 2016 yılında Moskova-Kazan hızlı tren projesinin Rusya’da uygulanmasına başlanacaktı. Daha sonra hükümet, yüksek hızlı demiryolunun ilk bölümünü Tüben Novgorod’a inşa etmenin uygun olduğunu düşündü.  

Rusya Sanayici ve Girişimciler Birliği başkanı Aleksandr Şohin, Moskova – Kazan Yüksek Hızlı Demiryolunu en pahalı proje olarak nitelendirdi. Ancak, projenin yatırım için umut verici olduğunu kabul etti. 

Nisan 2021’de Rus Demiryolları, Moskova-Kazan hızlı demiryolu projesi üzerinde çalışmaya devam ettiklerini açıkladı. Şirketin Genel Müdür Yardımcısı Andrey Makarov’a göre, belgeler tamamen hazırlandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…