Anasayfa Yatırım Rusya’nın Türkiye Ticaret Mümessili Gaşigullin: Türkiye-Ulyanovsk ticari işbirliğinin artmasına katkı sağlayacağız

Rusya’nın Türkiye Ticaret Mümessili Gaşigullin: Türkiye-Ulyanovsk ticari işbirliğinin artmasına katkı sağlayacağız

Türk resmi heyet ve iş dünyası temsilcilerinin Ulyanovsk’a davet edilmesini değerlendiren Rusya’nın Türkiye Ticaret Mümessili Gaşigullin, “Türkiye-Ulyanovsk ticari işbirliğinin artmasına katkı sağlayacağız” dedi

Rusya Federasyonu Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Mümessili Aydar Gaşigullin, Türk resmi heyet ve iş dünyası temsilcilerinin Ulyanovsk’a davet edilmesini değerlendirerek, “Bu davet, Rusya’nın Türkiye Ticaret  Mümessilliği  ile Ulyanovsk Bölgesi Hükümeti arasındaki 2021 yılında karşılıklı işbirliği için Yol Haritası’nın noktalarından biri olmakta” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gaşigullin, Rusya’nın Volga nehir kıyısı bölgelerinden Ulyanovsk’un yatırım potansiyelini anlatarak, “Ulyanovsk bölgesi, Türkiye yönündeki en faal Rus bölgelerinden biridir. Türk yatırım projeleri kapsamında oluşturulan Martur ve AB InBev Efes şirketlerinin iki işletmesi burada  faaliyet gösteriyor” dedi.

Türkiye-Ulyanovsk bölgesi arasındaki ticari ekonomik işbirliğinin artmasına katkı sağlamaya devam edeceklerini vurgulayan Gaşigullin, “Rusya Ticaret Mümessilliği, bu yıl Ulyanovsk bölgesinde faaliyet gösteren şirketlerin Türkiye pazarına girmesine yardımcı olmayı, aynı zamanda da Ulyanovsk iş dünyası temsilcilerinin Türkiye’deki fuar ve forumlara katılımını sağlamayı ve onların Türkiye’deki çeşitli şehir ve illerle ortaklık ilişkileri kurmasına yardım olmayı planlıyor.” şeklinde konuştu.

Ulyanovsk Bölgesi Valisi: Türkiye ile ticari ekonomik ilişkilerin artırılmasından yanayız…

Daha önce Ulyanovsk Bölge Valisi Sergey Morozov, Türkiye ile ticari ekonomik ilişkileri artırılmasından yana olduklarını vurgulayarak, “Türk iş dünyası bölgemize ilgi duyuyor” diye açıklama yapmıştı.

Rus devlet haber ajansı TASS’a konuşan Vali Morozov, “Türk tekstilcileri bölgeye gelmek istiyor. Ben bölgemize gelmek istediğini ifade eden Türk firmalarıyla görüşmeler yaptım. Bugün mobilya sektöründe lider bölgeyiz ve Türkiye’den ortaklarımızı çekmek bizim için son derece önemli. Bu arada bu tekstil sektörünü de örnek vermek istiyorum. Bugün tüm kumaşlar Türkiye malı” dedi.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/rusyanin-turkiye-ticaret-mumessili-gasigullin-turkiye-ulyanovsk-ticari-isbirliginin-artmasina-katki-saglayacagiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…