Anasayfa Ekonomi Rusyalıların yüzde 44’ü pandemi sırasında neredeyse her şeyden tasarruf etmeye başladı
Ekonomi - Ocak 21, 2022

Rusyalıların yüzde 44’ü pandemi sırasında neredeyse her şeyden tasarruf etmeye başladı

Rusyalıların çoğunluğu için (%44) koronavirüs ve artan mal ve hizmet fiyatları para biriktirmek için bir neden haline geldi. Superjob araştırmasına göre, ülkenin sadece onda biri daha fazla harcama yapmaya başladı. 

Ankete katılan on kişiden üçünün finansal stratejisi değişmedi: “Bir kez daha şimdi gerçekten yaşamam gerektiğini hissettim. Para bir araçtır. Yeterli miktarda olmaları benim için önemli ama daha da önemli olan onları kazanma şeklimin bana zevk vermesi ve tatmin edici, ilginç bir yaşam için faktörlerden biri olması.”

Erkeklerin yüzde 42’sine karşılık yüzde 46 oranında daha sık kadınlar tasarruf etme ihtiyacından bahsetti. “Büyük harcama” stratejisini daha çok 34 yaşın altındaki katılımcılar ve aylık 80.000 ruble veya daha fazla geliri olan Rusyalılar takip ediyor.

Daha önceki ankete katılan 1.600 Rusyalının yüzde 39’u 2021’in kendileri için 2020’den daha kötü olduğunu kabul etti. Her dört kişiden biri kendisi için hiçbir şeyin değişmediğini itiraf etti ve yüzde 23’ü 2021’de en azından 2020 baharında olduğu gibi katı bir karantina olmadığından memnundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…