Anasayfa Turizm ”Rusya’dan charter uçuşların başlaması eylül ayını bulur”
Turizm - Temmuz 22, 2020

”Rusya’dan charter uçuşların başlaması eylül ayını bulur”

THY'nin 1 Ağustos'tan itibaren uçacağı Rusya şehirleri ile ilgili anlaşmazlık olduğu, iki ülke arasındaki charter uçuşların başlamasının ise eylül ayını bulabileceği ifade ediliyor.

Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşların 1 Ağustos’tan itibaren başlaması beklenirken, THY’nin uçacağı Rusya şehri sayısı ile charter uçuşların başlama tarihi konularında belirsizlik olduğu ifade ediliyor.

TürkRus.com’da yayınlanan haberde, şirketlerin charter uçuşlarını başlatmak için hazır beklediği belirtilirken, ”Ancak Rusya’da bu konuda ‘ihtiyatlı kötümserlik’ hakim” denildi.

”Charterların başlaması eylül ayını bulur”

İnterfaks haberine konuşan Rusya turizm sektöründen bir kaynak, “Yasak kalkarsa 1 Ağustos’ta Türkiye’de tarifeli uçuşlar hemen başlar. Ama charter için aynısını söylemek zor. Charterler eylülü bulur. Yaz sonuna kadar charter seferlerinin eski yoğunluğu bulabileceğini söylemek zor” diye konuştu. Aynı kaynak, yasak kalktıktan sonra hazırlıkların en az birkaç hafta süreceğini söyledi.

”THY’nin uçmak istediği şehirlerle ilgili anlaşmazlık var”

Bu arada Tourdom sitesi, THY’nin Moskova, St. Petersburg, Rostov na Donu, Kransodar, Kazan ve Soçi’ye uçmak istediğini, Rus tarafındın ilk üç şehre izin vermeye yanaştığını, son üç şehrin yerine Yekaterinburg, Novosibirsk ve Vladivostok’u önerdiğini iddia etti. Türk tarafını uçakları doldurma, Rus yetkililerin ise bölgelerde koronavirüs salgınının durumunu gözettikleri iddia edildi. Bu konuda müzakerelerin sürdüğü ve 1 Ağustos’ta uçuşlara başlanmasının beklendiği belirtiliyor.

https://www.turizmguncel.com/haber/rusya-dan-charter-ucuslar-ne-zaman-baslayacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…