Anasayfa Turizm Rusya’da Türk Hava Yolları’na bir ödül daha!
Turizm - Mart 2, 2020

Rusya’da Türk Hava Yolları’na bir ödül daha!

Türk Hava Yolları (THY) Rusya'da bir ödül daha kazandı.

Rus aviaport.ru sitesinin haberine göre, THY Moskova’da düzenlenen etkinlikte “Business Traveller and CIS Awards 2019” ödülü alarak onurlandırıldı.

Habere göre, Business Traveller ve CIS Ödülleri 2019 ödül töreni 28 Şubat 2020’de Moskova’da yapıldı. Ödül, iş turizmi alanında en saygın ödüllerden biri olarak bilinmekte ve yılda beş farklı kategoride verilmektedir. Ana hedefi, en kaliteli hizmet ve çalışmalar sunan Rus ve uluslararası havayolları, havaalanları, oteller, araba kiralama hizmetleri, restoranlar ve iş birliği arasındaki liderleri belirlemektir. Geleneklere göre, ödülü kazananları Business Traveller dergisi okurları olan yolcular belirliyor. Bunların arasında ise seyahat eden büyük uluslararası şirketlerin yönetimi, genellikle seyahat eden işadamları, önde gelen uluslararası ve Rus işletme okullarının mezunları, banka temsilcileri ve Rusya’nın devlet şirketleri bulunmakta.

Haberde, Bu prestijli ödül, Türk Hava Yolları’nın endüstrideki en iyi hizmet önceliğine öncelik veren, dünyanın en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden biri olarak ününü teyit ediyor.” yorumunda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde de, dünyanın en büyük fuar merkezlerinden biri olan Moskova’daki Crocus Expo’da düzenlenen VII. Ulusal Sivil Havacılık Altyapısı (NAIS) fuarında THY iki ödül birden kazanmıştı.

Etkinlikte Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ve THY Moskova Genel Müdürü Turan Yardımcı da hazır bulunmuştu.

Elçilik resmi facebook sayfasında konuyla ilgili şu bilgi verildi: “Büyükelçi Samsar, @turkishairlines iki önemli kategoride ödül aldığı Rusya ve BDT ülkelerindeki en büyük sektörel etkinlik olan VII. Ulusal Sivil Havacılık Altyapısı, (NAIS) fuarına iştirak etmiştir.”

Bu arada Kasım ayında da Türk Hava Yolları, 2019 ilkbahar yaz sezonu sonuçlarına göre Moskova Vnukovo Uluslararası Havaalanı “Havayolları Dakikliği Derecesi” sıralamasında iki ödül birden kazanmıştı.

Vnukovo Havaalanı Basın Bürosu’ndan edinilen bilgilere göre, DoubleTree by Hilton Moscow Oteli’nde düzenlenen törende, THY “Uluslararası havayollarında en yüksek kalitede hava taşımacılığı” ödülüne layık görüldü ve ayrıca “Kültürel ve turistik bağların güçlendirilmesi için” özel bir ödül almıştı.

Törende konuşan THY Moskova Genel Müdürü Turan Yardımcı, “Türk Hava Yolları’nın hizmet ve ulaşım kalitesinin yüksek bir ödül almasından çok memnunuz. Her yıl, sonuçlarımız iyileşiyor ve Rusya’ya ulaşımımızın kalitesi üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin artırılması, geliştirilmesi ve güçlenmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz ”şeklinde konuşmuştu.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/rusyada-turk-hava-yollarina-bir-odul-daha-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Geçen yıl Tataristan’daki demiryoluna yükleme yaklaşık yüzde 4 azaldı

2021 sonunda Tataristan’da demiryoluna yapılan yükleme 2020’ye göre yüzde 3,7 …