Anasayfa Duyurular Rusya’da PCR testi yapılan havalimanları açıklandı

Rusya’da PCR testi yapılan havalimanları açıklandı

Rusya’da uluslararası trafiğe açık olan 11 havalimanından 9’unda koronavirüs testinin yapıldığı açıklandı. Test ücretinin ise 1300 ile 3 bin ruble arasında olduğu ifade edildi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), uluslararası trafiğe açık olan 11 havalimanından 9’unda koronavirüs testine girebileceğini açıkladı.

Uzmanlar, hangi havaalanında PCR testlerinin ne kadar tuttuğunu açıkladı. Yapılan incelemelere göre, en pahalı PCR testi 3 bin ruble (303 TL) ile Vladivostok ve Krasnoyarsk havaalanlarında, en ucuz ise 1300 ruble (131 TL) ile Kazan Havaalanı’nda yapılıyor.

Moskova’da ise Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı’nda koronavirüs testi PCR’ın fiyatı 1850 bin ruble iken, Domodedova’da test 2 bin 500 ruble karşılığında yapılıyor.

Moskova havaalanlarındaki en pahalı ücret 2 bin 750 ruble ile Vnukova Havaalanı’nda bulunuyor.

Uçak biniş kartının, PCR testi sırasında gösterilmesi durumunda yüzde 10’luk indirim uygulanıyor.

St. Petersburg’a gelen yolcuların PRC testi için 2 bin 550 ruble ödemesi gerekiyor. Rostov, Samara’da testler 2 bin ruble karşılığında yapılıyor.

Ufa’da bu tutar 1320 ruble iken, Kaliningrad’ta ise 2 bin 500 ruble’ye çıkıyor.

Rusya ile yabancı ülkeler arasında düzenli ve charter uçuşlar, 11 şehirden yapılıyor. Bu şehirlerin, Moskova, St. Petersburg, Rostov, Kazan, Kaliningrad, Novosibirsk, Samara, Vladivostok, Grozni, Krasnoyarsk ve Ufa olduğu açıklandı.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi Rospotrebnadzor’un üç gün içinde yurt dışından dönen herkesin Covid-19 için PCR test sonuçlarını devlet hizmetleri web sitesine yüklemesi şartını koşuyor.

Rospotrebnadzor, bu uygulamaya ihlal edenlere ise 15 ila 40 bin ruble arasında para cezasına çarptırıyor. (Gazetem.ru)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…