Anasayfa Ekonomi Rusya’da online alışverişler 1.5 kat arttı
Ekonomi - Mart 21, 2020

Rusya’da online alışverişler 1.5 kat arttı

VTB Bankası Rusya şirketleri personelinin uzaktan çalışmaya başlamasından sonra perakende tüketici aktivitesini analize etti. Bunun sonucuna göre insanlar online alışverişlerini 1,5 kat, eczanelerdeki harcamalarını dörtte bir oranında artırdığını ve uçak bileti satın almalarda da yüzde 30 oranında bir artış gösterdiğini kaydetti.

Bununla birlikte Moskovalılar toplu taşıma araçlarına binmeyi yüzde 25 azalttı ama büyük marketlerde işlem hacmi yüzde 22 arttı.

Rusya’da çevrimiçi siparişler segmentindeki ciro da aktif olarak artmaya devam ediyor. Örneğin ev eşyaları kategorisinde, işlem hacmi yüzde 47, evcil hayvan ürünleri yüzde 30, gıda dağıtım ve telekom hizmetleri yüzde 10 arttı.

Moskova aczanelerindeki harcamalar da artıyor. 10- 17 Mart arasında ortalama günlük satışlar 16 milyar ruble olarak gerçekleşti. Mart’ın ilk haftasında bu rakam 13 milyar rubleydi. Bununla birlikte bir insanın ortalama harcaması740-750 ruble civarında yerini korudu.

Moskovalılar üç hafta üst üste toplu taşım araçlarını kullanmayı azaltıyorlar. Aynı zamanda çeşitli etkinliklere bilet satışlarında yüzde 53 gibi bir azalma gözlemleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Rusya şirketlerinin çoğu uzaktan çalışma formatını koruyacak

Ankete katılan şirketlerin çoğunluğu (% 81), kendilerinin gelecekte bir uzaktan çalışma fo…