Anasayfa Ekonomi Rusya’da banka kartlarının ilerde ortadan kalkacağı belirtiliyor

Rusya’da banka kartlarının ilerde ortadan kalkacağı belirtiliyor

Üç ila beş yıllık bir ufukta dijital kartların geliştirilmesi, Rusyalıların bankacılık plastiğini tamamen terk etmesine olanak tanıyacak. 

VTB’nin Satın Alma Departmanı Başkanı ve Başkan Yardımcısı Aleksey Kiriçek’in yorumuna göre, para transferi, mevduat açma ve günlük bankacılık işlemlerinin çoğu halihazırda çevrimiçi olarak yapılabiliyor. 

Bir akıllı telefondaki Pay uygulamasını kullanarak kasada ürün ve hizmetler için ödeme yapmak kelimenin tam anlamıyla birkaç saniye sürüyor. Buna ek olarak, altyapı, diğer bankaların kart sahiplerine para aktarmanıza ve hızlı ödeme sistemini kullanarak satın alma ve hizmetler için ödeme yapmanıza olanak tanıyor. 

Ve böylece üç yıl içinde, QR kodlarıyla yapılan ödemelerin toplam kazanım cirosu içindeki payı yüzde 10’a yükselebilir, dedi.  

Uzman görüşüne göre, tüm bu işlemler için bir kaç tıklama ile bir mobil bankada verilebilen bir dijital kart yeterli.  

Dijital kartların kullanımına yönelik altyapının geliştirilmesi ve salgın, Rusya vatandaşlarının harcama yapısındaki çevrimiçi satın alma payının artmasına neden oldu. 

Bazı kategorilerde, e-ticaretin payı geçen yıl önemli ölçüde arttı ve büyümeye devam ediyor. Dijital kartlar, İnternet’teki alışverişler için ödeme yapmayı daha kolay ve daha güvenli hale getiriyor. Bu nedenle birçok kişi çevrimiçi ödemeler için bunları kullanmayı tercih ediyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…