Anasayfa Duyurular Rusya vize reformuna hazırlanıyor
Duyurular - Ağustos 5, 2020

Rusya vize reformuna hazırlanıyor

Rusya büyük ölçekli bir vize reformuna hazırlanıyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 1 Ocak 2021'den itibaren tüm Rusya’da geçerli olmak üzere yabancı vatandaşlar için e-vizesinin getirilmesine ilişkin yasayı imzaladı.

İzvestiya gazetesi haberine göre, yasa gereği bu tarihten itibaren yabancı turistlerin vize alma süreci önemli ölçüde basitleşecek.  

Bu konuda uzmanların görüşleri farklı. Bazıları yeni bir çağın başlangıcından bahsetmekte, diğerleri ise dost vizelerin Rus turizm ürünlerinin rekabet gücünü küresel olarak artıramayacağını söylüyor. 

Yeni yasada belirtildiği gibi yabancılar elektronik vize kullanarak 60 güne kadar Rusya’ya girebilecek ve 16 güne kadar ülkede kalabilecekler.  

Bu belgeyi almak için yabancı bir yolcunun özel bir web sitesinde başvuruyu doldurması gerekecek.  

Bundan sonra dört gün içinde Rusya Dışişleri Bakanlığı başvuru sahibi için elektronik vizeyi verip vermeme kararı alacak 

Ülke vizesi için 50 ABD doları ücret alınacak 

Rusya’ya vize almak için mevcut tarifeler daha yüksek. Şu anda normal bir turist vizesinin ücreti 75 dolar, acil bir vize – 150 dolar. 

Vatandaşları elektronik vize alacak olan ülkelerin listesi henüz belirlenmemişBu ülkelerin listesi Rusya hükümeti tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Minnihanov işletmelerde toplu aşılama kampanyası düzenleme talimatı verdi

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov işletmelerde koronavirüse karşı toplu aşılama i…