Anasayfa Ekonomi Rusya Urals petrol markası fiyatlarında rekor düşüş yaşandı
Ekonomi - Nisan 1, 2020

Rusya Urals petrol markası fiyatlarında rekor düşüş yaşandı

Rusya’nın ihraç ettiği Urals petrol markası Kuzey-Batı Avrupa pazarlarında % 20’ye varan fiyat düşüşü yaşadı. 1 varil petrol için 13 USD civarında fiyat biçildi. 1999’un Martından itibaren bu en düşük fiyat olduğu söylenilmekte.

Akdeniz havzasında ise Urals markasında %17.3 oranında düşüş gözlemlendi ve varil fiyatı 15.25 USD’ye indi. 1999’un Haziranından itibaren bu en düşük fiyat olduğu söylenilmekte.

Böylece Rus petrolünün fiyatı mazot fiyatının altına inmiş oldu. Bu da mazot fiyatlarının petrol fiyatlarını geçtiği tarihteki ikinci olay.

Petrol fiyatları 2020’nin Ocak ayında koronavirüsün yayılmasıyla ve hükümetlerin salgına karşı aldıkları önlemler çerçevesine düşmeye başladı. Rusya ve Sudi Arabistan OPEC+ Üretim Sınırlama Anlaşmasının uzatılması konusunda mutabakata varamayınca petrol fiyatlarındaki düşüş daha da hızlandı.

Haber kaynağı: https://www.vedomosti.ru/business/articles/2020/03/31/826726-rossiiskaya-neft?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan’ın bütçesine yabancı işçilerden 790 milyon ruble vergi

Tataristanlı milletveekilleri parlamentonun 15. oturumda cumhuriyetteki işgücü piyasasının…