Anasayfa Ekonomi Rusya: Türkiye ördek ve kaz eti sevkiyatı yapmak isteyen Rus şirketleri denetlemeye hazır
Ekonomi - Temmuz 23, 2020

Rusya: Türkiye ördek ve kaz eti sevkiyatı yapmak isteyen Rus şirketleri denetlemeye hazır

Rusya Tarım Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türk tarafının Türkiye’ye ördek ve kaz eti sevkiyatı yapmak isteyen Rus şirketleri denetlemeye hazır olduğu belirtildi.

Bakanlığına açıklamasına göre, Rusya Tarım Bakanı Sergey Levin ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı video konferans yoluyla, Rusya-Türkiye Tarım İcra Komitesi üçüncü toplantısını gerçekleştirdi.

Taraflar karşılıklı olarak tarım ürünü ve gıda ticaretinin artırılmasını ve veterinerlik ve bitki sağlığı denetimi ile ilgili güncel konuları ele aldı. Türk tarafı yakın zamanda Türkiye’ye ördek ve kaz eti ihraç etmek isteyen Rus şirketleri denetlemeye hazır olduğunu belirtti.

Rus tarafı ise özellikle de sığır eti olmak üzere, hayvancılık ürünlerinin ihracatına en kısa zamanda başlamakla ilgilendiğini dile getirdi.

Levin ayrıca, Türkiye’ye kümes hayvanları ve deniz ürünleri, kuluçkalık yumurta, küçük ve büyükbaş sığır, ayrıca koyun eti dahil olmak üzere küçükbaş sığır eti sevkiyatına yönelik veterinerlik talepleri üzerinde anlaşmaları gerektiği konusuna değindi.

 

https://www.rtib.org/tr/haberler/rusya-turkiye-ordek-ve-kaz-eti-sevkiyati-yapmak-isteyen-rus-sirketleri-denetlemeye-hazir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Minnihanov işletmelerde toplu aşılama kampanyası düzenleme talimatı verdi

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov işletmelerde koronavirüse karşı toplu aşılama i…