Anasayfa Duyurular Rusya Milli Takım Teknik Direktörü Çerçesov’dan Bakan Çavuşoğlu’na doğum günü hediyesi!
Duyurular - Şubat 7, 2021

Rusya Milli Takım Teknik Direktörü Çerçesov’dan Bakan Çavuşoğlu’na doğum günü hediyesi!

Rusya Milli Takım Teknik Direktörü Çerçesov, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na doğum günü hediyesi olarak Rus Milli Takım formasını hediye etti

Rusya Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Stanislav Çerçesov, 5 Şubat doğum günü vesilesiyle Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu tebrik ederek Rus ulusal takımın formasını hediye etti.

Konuyla ilgili duygularını sosyal medya sayfasında aktaran Çerçesov, “Bakanın doğum gününde buluşma davetini memnuniyetle karşıladım. Kendisine Rus milli takımının tişörtünü de hediye ettim” dedi.

Çerçesov, “2018 Dünya Kupası’ndaki Rusya ile Türkiye arasında yapılan maçları hatırladık. Ve ülkelerimizle ilgili birçok konuyu da ele aldık. Bir birimize başarılar diledik ve tekrar görüşmek hususunda da anlaştık” şeklinde görüşmeyi anlattı.

İKİSİ DIŞ GÖRÜNÜŞTEN BİRBİRİNE ÇOK BENZİYOR

Bu arada, sosyal medyada Bakan Çavuşoğlu ve Çerçesov’un birlikte göründüğü fotoğrafını yorumlayan Rus takipçiler, ikisinin bir birine çok benzediğini de kaydetti.

Geçen yıl da Rus taraftarlar, Bakan Çavuşoğlu’nu Rusya Milli Takım Teknik Direktörü Çerçesov’a benzetmişti.

Rusya’nın Kuzey Osetya Cumhuriyeti doğumlu ve etnik olarak Oset kökenli olan Çerçesov, SSCB ve Rus Milli takımlarında kaleci olarak görev yaptı.

2017 yılında Rusya’nın Kuzey Osetya-Alanya Cumhuriyeti’nden ünlü opera sanatçısı Amaga Gotti, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmeden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, “Sayın Çavuşoğlu benim Osetya-Alanyalı olduğumu öğrenince hoş bir şekilde şaşırdı” diyerek duygularını anlatmıştı.

Yine 2017 yılında 86. İzmir Enternasyonel Fuarı’nın açılışına katılan Bakan Çavuşoğlu, Rus standında kendisine ikram edilen Oset böreğine hayran kalarak Rusça “Oçen vkusno!” (çok leziz) diyerek beğenisini dile getirmişti.

FUAD SAFAROV

https://www.dikgazete.com/ozel-haber/rusya-milli-takim-teknik-direktoru-cercesov-dan-bakan-cavusoglu-na-h595983.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…