Anasayfa Yatırım Rusya İhracat Merkezi Türkiye Temsilcisi Gimatdinov, Rusya ile iş yapmak isteyen firmalara tavsiyelerde bulundu
Yatırım - Kasım 24, 2020

Rusya İhracat Merkezi Türkiye Temsilcisi Gimatdinov, Rusya ile iş yapmak isteyen firmalara tavsiyelerde bulundu

Rusya İhracat Merkezi Türkiye Temsilcisi Radik Gimatdinov, Rusya ile iş yapmak isteyen firmalara tavsiyelerde bulundu.

130 TEŞVİK PROGRAMI

İhracat Merkezinizin faaliyetleri nelerdir?

Rusya ve Türkiye arasında ticari ilişkileri artırmak, 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine daha hızlı bir şekilde ulaşabilmek amacıyla bu yıl Rusya Federasyonu Türkiye Mümessilliği bünyesinde İstanbul’da Rusya İhracat Merkezi Türkiye Temsilciliği açıldı. Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşları, birlikleri ve sendikaları, belediyeleri ve özel sektörü ile yakın temaslarda bulunarak, iki taraflı ticaret ve sanayi işbirliği ilişkilerimizi artırmak öncelikli görevimiz.

Rusya İhracat Merkezi Grubu bünyesinde Rusya İhracat Merkezi, İhracat Kredileri ve Yatırımları Sigortalama Ajansı (EKSAR) ve Roseksimbanka’sı faaliyet gösteriyor. Kurumumuz Rus ihracatçılara ve yabancı ithalatçılara büyük kolaylık sağlayan ‘Tek Pencere Sistemi’ ile çalışarak taraflara ihracatın her aşamasında 130’dan fazla finansal ve finansal dışı teşvik programları ve özel proje uygulamaları sunuyor.

HANGİ DESTEKLER VAR

Türk firmalar merkezinizden nasıl faydalanabilir? Türk ithalatçılarımız farklı desteklerimizden faydalanabilir. Desteklerimizden bazıları şunlar:

Rusya’da güvenilir tedarikçi firma araştırma hizmeti. Anket formunda talep edilen ürün özelliklerini, tercih ettiğiniz ‘Incoterms’ koşullarını ve ödeme şeklini belirleyip, tarafımıza gönderebilirsiniz. Talebiniz Rusya’daki 85 bölgeye dağıtılarak iki hafta içerisinde istediğiniz koşullara uygun ve güvenilir partner bulunuyor.

Doğrudan kredi ve ihracatçı lehine ortaya çıkarılan akreditif olanakları hizmeti ve ithalat operasyonunun finansmanı. Yabancı alıcılara, Rus mal ve hizmetlerinin tedarikçileriyle yapılan ihracat sözleşmeleri kapsamında ödeme yükümlülüklerinin finansmanını sağlamayı amaçlayan bir kredi ürünü.

Yabancı ithalatçının bankasına kredi ve onaylı akreditif finansmanı. İşlemin en kısa vadede gerçekleştirilmesi gerekiyorsa, Roseksimbank tarafından Türk bankasına bankalar arası finansman sağlamayı da düşünmek mümkün.

* Yabancı ithalatçı kredisi sigortası ve onaylı akreditif sigortası. Ürün, yabancı bir alıcı tarafından ödeme yapılmaması riskini azaltmak için Rus şirketlerini ve yurt dışındaki yan kuruluşlarını korumak üzere tasarlanmış.

BİZİMLE İRTİBAT KURUN

Rusya ile iş yapmak isteyen Türk firmaları için önerileriniz var mı?

2020 yılı, Rus-Türk diplomatik ilişkilerinin tesisinin 100. yıldönümü. Bir asır evvel kurulan karşılıklı dostluk, dayanışma ve işbirliği ilişkilerinin gelişmesinde en önemli etkenlerden biri, şüphesiz ivmeyle yükselen ve büyük potansiyel taşıyan ticaretimizdir.

Yakın işbirliği kurabileceğiniz güvenilir bir ortak bulduktan sonra büyük projelerinizi birlikte hayata gerçekleştirebilirsiniz. Rusların ve Türklerin milli karakterinde potansiyel müşterek iş imkanlarını bir araya getirebilecek birçok ortak özellik var. Bu nedenle öncelikle bizimle iletişime geçmenizi, bir yol haritası çıkarmanızı, kurumumuz tarafından sağlanan teşvik, finansman ve sigortaları değerlendirmenizi ve böylelikle ülkelerimiz arasındaki ticaretimizi istenen düzeylere çıkartmanızı tavsiye ederiz. Ticaretin ancak karşılıklı yapıldığında uzun soluklu ve başarılı olduğunu göz önünde bulunduruyoruz.

Ürünlerimiz ve hizmetlerimize yönelik sorularınızı bizlere iletmenizi istirham ederim. En kısa sürede yardımcı olacağımızı belirtmek isterim.

 

https://www.itohaber.com/haber/guncel/213520/100_milyar_dolarlik_ticarete_yol_haritasi.html

https://www.rtib.org/tr/haberler/rusya-ihracat-merkezi-turkiye-temsilcisi-gimatdinov,-rusya-ile-is-yapmak-isteyen-firmalara-tavsiyelerde-bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…