Anasayfa Spor Rusya Güreş Federasyonu Küresel Etnospor Konfederasyonuna dahil oldu
Spor - Şubat 25, 2020

Rusya Güreş Federasyonu Küresel Etnospor Konfederasyonuna dahil oldu

Rusya Güreş Federasyonu Küresel Etnospor Konfederasyonuna dahil oldu

Türkiye’deki 3. Uluslararası Etnik Spor Forumunda Rusya heyeti Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ile bir toplantı düzenledi.

Heyette Rusya Federasyonu Spor Bakanlığı Devlet Düzenleme Dairesi Başkanı Boris Grişin, Tataristan Cumhuriyeti Spor Bakanı Vladimir Leonov ve Rusya’nın Güreş Federasyonu Başkan Yardımcısı Ravil Nogumanov yer aldı.

Toplantıda taraflar dünyada etnosporun gelişim aşamalarını konuştular ve Rusya’da en populer spor dalı olan güreş örneğinde etnosporu daha da geliştirme konularını görüştüler.

Başkan Yardımcısı Ravil Nogumanov tarafından temsil edilen Rusya Güreş Federasyonu, Etnospor Konfederasyonu’nun uluslararası forumlarında üç kez temsil edildi.

2019’da Dünya Güreş Şampiyonası Konfederasyon Direktörü Levent Akıcı tarafından ziyaret edildi ve bu yıl güreş sporu Bursa’da düzenlenecek Dünya Göçebe Oyunlarına dahil edilmesi bekleniyor.

Antalya’daki forumda, Uluslararası Güreş Federasyonu Dünya Etnospor Konfederasyonu’na katılım sertifikası aldı.

Toplantının sonunda Bilal Erdoğan, 20 Haziran 2020’de Tataristan’da yapılacak olan Güreş Dünya Şampiyonası’na davet edildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…