Anasayfa Ekonomi Rusya Federal Vergi Servisi, gıda fiyatlarını denetleyecek

Rusya Federal Vergi Servisi, gıda fiyatlarını denetleyecek

Rusya Federal Vergi Servisi’nin (FNS) de, gıda fiyatlarının denetimine katılacağı kaydedildi.

Rus Kommersant gazetesine konuşan bir kaynağa göre, FNS, sosyal açıdan önemli ürünlerin fiyatlarının kontrolüne katıldı.

FNS, bu bağlamda, üreticilerden 2021’in sonuna kadar temel ürünler için üç aylık fiyat değişiklikleri tahminini istemeye başladı.

Kommersant, söz konusu talebin bir kopyasına ulaştığını da iddia ediyor. Belgeye göre, vergi makamları bu konuda hem tedarikçilere hem de perakende zincirlerine başvurabilecek.

Habere göre, vergi memurları et, balık, süt ürünleri, şeker, tuz, çay, ekmek, tahıllar, sebzeler ve diğer malların fiyatları ile ilgileniyor.

Bu arada, Rus hukuk uzmanları, FNS’in talebinin vergilerin hesaplanması ve ödenmesiyle ilgili olmadığını söyledi. Uzmanlara göre, yasa, işletmeyi sırasıyla mal fiyatlarındaki değişikliklerin bir tahminini yapmaya zorlamıyor, vergi makamlarının bunu talep etme hakkı yok. Kommersant’a konuşan uzmanlar, FNS’nin adımlarının, sosyal açıdan önemli malların fiyatları için bir izleme sistemi oluşturulmasıyla ilişkili olduğunu da belirtiyor.

Gazeteye konuşan kaynağın iddiasına göre (Büyük bir gıda üreticisi yetkilisi) bu adımlar, hükümetin fiyat tavanlarını belirleyeceği ürünlerin listesini genişletmeye hazırlık olabileceğini gösteriyor.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/rusya-federal-vergi-servisi,-gida-fiyatlarini-denetleyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…