Anasayfa Ekonomi Rusya Dışişleri Bakanından Tataristan’a övgü
Ekonomi - Mart 23, 2020

Rusya Dışişleri Bakanından Tataristan’a övgü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Tataristan'ın dış dünya ile etkileşiminin etkinliğine övgüde bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Bakanlığı web sitesinde bulunan bir röportajda Tataristan’dan övgü ile bahsetti.

Lavrov,  Tataristan Cumhuriyeti uluslararası ve dış ekonomik ilişkilere katılım açısından Federasyonun en aktif bölgelerinden biri, dedi.

Rusya Dışişleri Bakanına göre, Tataristan kendisi yurtdışındaki varlığını çok aktif olarak teşvik ediyor ve geniş bağları var.

“Yanılmıyorsam, 15 ülkede Tataristan Cumhuriyeti’nin temsilcilikleri var. Bu temsilcilikler Rusya Federasyonu Büyükelçilikleri ile birlikte aktif çalışmalar yürütüyor.

Cumhuriyet’in, Belarus, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan gibi ve hemen hemen tüm diğer cumhuriyetlerle ve ABD, Avrupa ve diğer bölgelerdeki şirketlerle çok yakın temasları var, ifadelerine yer verdi.

Lavrov ayrıca, son yıllarda Tataristan Cumhuriyeti’nin üç kez yabancı yatırımcılar için en uygun yatırım fırsatlarını yaratan birincilik ödülünün sahibi olduğunu hatırlattı.

“Tataristan liderlik tutkuları korundu: devam ediyor ve ileride daha da fazla kendini göstereceğinden eminim. Bu, en aktif cumhuriyetlerden biri, dış pazarlarda çalışmak ve cumhuriyete gelecek yatırımlar için şartlar yaratan Federasyonun en gelişmiş bölgelerinden biri”, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Pandemi sırasında Tataristan’ın merkez hastanesi doktorları, koronavvirüse karşı antikorlarla 165 litre plazma nakletti.

Pandeminin başlangıcından bu yana, Tataristan Cumhuriyet Klinik Hastanesinin perfüzyon ser…