Anasayfa Ekonomi Rüstem Minnihanov, Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile görüştü

Rüstem Minnihanov, Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile görüştü

RF Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Ankara’da Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir araya geldi.

Varank, “Rusya Federasyonu’ndaki Tataristan Cumhuriyeti, kalplerimiz için çok değerlidir. Kültürel ve tarihi bağlarımız temelinde ekonomik ilişkilerimizi güçlendirmemiz gerekiyor. Ülkelerimizin ekonomilerine yapılan yatırımların hacmini karşılıklı olarak artırabileceğiz” dedi.

Minnihanov ise, maalesef dünyadaki mevcut epidemiyolojik durum henüz birbirimizi daha sık görmemize izin vermiyor. Umalım ki dünya topluluğu ortak çabalarla yakın gelecekte bu sorunla nihayet başa çıkabilsin.

Rüstem Minnikhanov, Türkiye Cumhuriyeti’nin Tataristan’ın önde gelen yabancı ortaklarından biri olduğunu da sözlerine ekledi. Geçen yılın sonunda ticaret cirosu 360 milyon doları aştı.

“Innopolis SEZ’imiz ile BT Vadiniz arasında büyük bir işbirliği potansiyeli görüyoruz. Ayrıca bildiğiniz gibi petrokimya ve otomotiv sektörlerinde faaliyet gösteren lider firmalarımız ortak projelerin Türkiye’de uygulanmasına ilgi gösteriyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…