Anasayfa Ekonomi Rüstem Minnihanov, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü
Ekonomi - Haziran 25, 2021

Rüstem Minnihanov, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ile bir araya geldi.

Minnihanov, Cumhurbaşkanlarımız Vladimir Putin ve Recep Erdoğan arasındaki yakın ilişkinin bölgelerle, özellikle Tataristan ile ilişkilerimizi güçlendirmemize yardımcı olması için her zaman büyük çaba gösteriyoruz. Salgın ilişkilerimizi sınırladı. Yüz yüze görüşme olanağı olmadığından bahsetti.

Şentop, konuşmasında, girişimcilerimiz arasında Tataristan’a ilginin arttığını görüyoruz. diye belirtti.

Buna karşılık Rüstem Minnikhanov, Tataristan’ın Türkiye ile ilişkilere kilit ortaklarından biri olarak değer verdiğine dair güvence verdi. “Pandemi ciromuzu ciddi şekilde azalttı. Gerçekten bu tür doğrudan temasların pandemi öncesi seviyeye dönmemize izin vereceğini umuyorum. Ülkenizin şirketleri cumhuriyete yaklaşık 2 milyar dolar yatırım yaptı. Ülkemizde 10 Türk fabrikası başarıyla faaliyet gösteriyor” dedi.

Rüstem Minnihanov, parlamentolar arası işbirliğinin ilk protokolünün 26 yıl önce imzalandığını hatırlattı. O zamandan beri, iki tarafın parlamentoları aktif olarak etkileşime giriyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Türkiye’den 110 ülkeye çay ihraç edildi

Yılın ilk 8 ayında 110 ülkeye gerçekleştirilen çay ihracatından 11,9 milyon dolar gelir el…