Anasayfa Ekonomi Rüstem Minnihanov Türk iş dünyası temsilcileriyle işbirliği konularını ele aldı

Rüstem Minnihanov Türk iş dünyası temsilcileriyle işbirliği konularını ele aldı

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Türkiye’ye yaptığı iş seferi çerçevesinde Türk iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi.

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov İzmirde, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in düzenlediği bir toplantıda Türk iş dünyası temsilcileri ile görüştü. 

Tataristan Cumhurbaşkanı Tataristan-Türkiye işbirliğinin genel olarak Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin de güçlenmesine önemli katkı sağladığını kaydetti.  

Bizim hafif sanayinin yönünü geliştirmemiz gerekiyor, bu nedenle sizinle bu görüşme bizim için önemli. Türk iş dünyası ile ortaklığımızı çok takdir ediyoruz. Sizinle bir konuda anlaştığımızda, her şey bu anlaşmalar çerçevesinde gerçekleşiyor”dedi. 

Cumhurbaşkanı Minnihanov Tataristan’da 10 büyük Türk fabrikasının başarıyla faaliyet gösterdiğini hatırlattı. Bunlar, Kastamonu Entegre, Hayat Kimya, Şişecam – Trakya Glass, Şişecam – Autoglass”,”Coşkunöz “,” Design Group “,”Koluman”,” Tirsan Cardan “,” Saraç Makina” gibi şirketler, dedi. 

Minnihanov ayrıca birçok ortak projenin de uygulandığını ve Tataristan’daki projelerini daha da geliştirmek için Türk iş dünyasına büyük ilgi duyduğunu belirtti. 

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ise Tataristan heyetinin ziyaretinin sadece Tataristan ve İzmir ölçeğinde değil, Rusya ve Türkiye ölçeğinde de yeni endüstrilerde işbirliğinin gelişmesine katkı sağladığını kaydetti. 

Özgener, “Tataristan’daki yatırımcılar için iş yapmanın koşulları hakkında odamızın tüm üyelerini bilgilendireceğiz” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…