Anasayfa Türkiye'den Rüstem Minnihanov Türk iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi

Rüstem Minnihanov Türk iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi

RF Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Ankara’ya yaptığı çalışma ziyareti çerçevesinde Türk iş dünyası temsilcileriyle yuvarlak masa toplantısına katıldı.

RF Tataristan Cumhurbaşkanı, toplantıya katılanlara hitaben yaptığı konuşmada, “Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkileri güçlendirmeye yönelik Tataristan-Türkiye ticaret, ekonomik ve yatırım işbirliğinin geliştirilmesine büyük önem veriyoruz.” dedi.

Tataristan hakkında konuşan Rüstem Minnihanov, cumhuriyetin temel makroekonomik göstergeler açısından Rusya Federasyonu’nun önde gelen bölgeleri arasında yer aldığını kaydetti. Tataristan, yılda yarısından fazlası rafine edilmiş yaklaşık 36 milyon ton petrol üretiyor.

Tataristan, en büyük sentetik kauçuk üreticisi ve ihracatçısıdır. Uçak endüstrisi iyi gelişmiştir – motor yapımının yanı sıra uçak ve helikopter üretiminin yanı sıra  Tataristan’ın en büyük kamyon üreticisi olduğuna dikkat çekti. KAMAZ araçları, Dakar ralli yarışlarının birden fazla kazananıdır.

Türk iş dünyasının Tataristan’daki projelerini daha da geliştirmek, cumhuriyetimizi Rusya ve Avrasya pazarlarına girmek için bir platform olarak kullanmakla ilgileniyoruz. Şirketlerinize çok yönlü destek sağlayacağız diye belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…