Anasayfa Uncategorized Rus Başbakan Yardımcısı, Türk iş dünyasına, İvanovo bölgesinin potansiyelini anlattı
Uncategorized - Ekim 10, 2020

Rus Başbakan Yardımcısı, Türk iş dünyasına, İvanovo bölgesinin potansiyelini anlattı

Rusya’nın İvanovo Bölgesi Başbakan Yardımcısı Lyudmila Dmitriyeva, Türk iş dünyasına kendi bölgelerindeki işbirliği potansiyeini anlattı.

Konuyla ilgili Rusya Türkiye Ticaret Mümessilliği resmi facebook sayfasından şu bilgi verildi: “7 Ekim 2020’de, Türk ihracatçı dernekleri, Türk şehirlerinin ticaret ve sanayi odaları temsilcileri ve tekstil sektöründeki bir dizi büyük Türk firmasının yöneticileri için Ivanovo bölgesinin yatırım potansiyelinin çevrimiçi bir sunumu yapıldı. Rusya Türkiye Ticaret Mümessilliği’nin faal yardımlarıyla ve “ANO” Ivanovo Bölgesi’ne Yatırım Çekme Ajansı’nın organize ettiği etkinlikte 50’den fazla katılımcı hazır bulundu.”

Etkinlikte İvanovo Bölgesi Başbakan Yardımcısı Lyudmila Dmitriyeva, Türk iş dünyası temsilcilerine tekstil şirketlerinin bölgedeki çalışmaları ve yatırımcılar için devlet desteği ile ilgili çalışmaları anlattı.

Toplantıda Rus tarafı, bölgede Rus-Türk sanayi bölgesi kurulmasıyla ilgili planlarını da gündeme getirdi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Muhsin Koçaslan, Türkiye’nin bu bölgesinin İvanovo tekstil endüstrisi ile mevcut işbirliğinden ve yeni ortak projelerin masaya yatırılmasından bahsetti.

Toplantıda Ivanovo bölgesinde faaliyet gösteren bazı Türk şirketlerin kurucuları da bölgedeki başarılı deneyimlerini paylaştılar.

Ayrıca, İvanovo bölgesi mercileri ve Rusya’nın Türkiye’deki Ticaret Temsilcisi Aydar Gaşigullin, potansiyel Türk yatırımcılarla müzakerelerin organize edilmesinin yanı sıra mevcut yatırım projelerine daha fazla destek sağlanması konusunda Ticaret Temsilciliği’nden yardım alınması konusunda da anlaştı.

Bu arada, Türkiye Cumhuriyeti, Ivanovo bölgesinin ana dış ticaret ortakları olan beş ülkeden biri olmakta. Son 10 yılda bölgedeki tekstil sektöründeki Türk yatırımlarının hacmi 120 milyon ABD doları olarak gerçekleşti.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/rus-basbakan-yardimcisi,-turk-is-dunyasina,-ivanovo-bolgesinin-potansiyelini-anlatti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Yetkililer Volga arabaları üretme planlarını açıkladılar. K30 crossover’ı nasıl olacak?

Rusya’da her yıl 100 bin Volga arabası üretmek istiyorlar. Volga K30 crossover, yeni…