Anasayfa Entertainment Travel Rospotrebnadzor 13 ülkeye uçuşların yeniden başlatılmasını önerdi…Türkiye yok
Travel -

Rospotrebnadzor 13 ülkeye uçuşların yeniden başlatılmasını önerdi…Türkiye yok

Rusya Halk Sağlığı ve Tüketici Haklarının Korunması Kurumu Rospotrebnadzor 13 ülkeye uçuşların yeniden başlatılmasını önerdi. Listede Türkiye'nin olmadığı da kaydedildi.

Rus önemli medya kurumlarından RBK’nın bir kaynağının iddiasına göre, Rospotrebnadzor 13 ülkeye uçuşların yeniden başlatılmasını önerdi. Rospotrebnadzor’un söz konusu belge kopyasına atıfta bulunan RBK kaynağı, Rospotrebnadzor Başkan Yardımcısı Mihail Orlov’un, Rus yaFederal Hava Taşımacılığı Ajansı Rosaviatsya ve Ulaştırma Bakanlığı’na belgeyle başvurduğunu öne sürdü.

Habere göre, Rospotrebnadzor İngiltere, Macaristan, Almanya, Danimarka, İtalya, Hollanda, Norveç, Polonya ve Finlandiya ile Çin, Vietnam, Moğolistan ve Sri Lanka ile uçuşların yeniden başlamasından yana.

RBK’a göre bu listeyi, Rusya’nın dev havayolu şirketi ve turizm pazarındaki kaynakları doğruladı.

RBK haber kaynakları şuna da dikkat çekiyor: Konuyla ilgili henüz karar alınmadı. Ayrıca nihai liste de her an değişebilir.

Yazıda şu da önemle vurgulandı: “Rospotrebnadzor,  söz konusu ülkelerdeki epidemiyolojik durumu değerlendirdi ve ilk aşamada uçak seferlerine devam etmek için aday olarak kabul edilebilecekleri sonucuna vardı.”

TÜRKİYE YOK…

Turizm pazarındaki RBK’nin bir kaynağı, işgücü göçmenlerin sık geldiği ve akrabalık ilişkileri bulunan en yakın ülkelerin Rospotrebnadzor listesinde bulunmadını “Garip” olarak adlandırıldı. Bu ülkeler: Azerbaycan, Ermenistan,  Belarus, Özbekistan ve Tacikistan.  Haber kaynağı, listede Rusların çok sevdiği tatil ülkeleri Türkiye ve Mısır’ın da bulunmadığına dikkat çekti.

FUAD SAFAROV

RTİB.ORG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…