Anasayfa Entertainment Travel Rospotrebnadzor 13 ülkeye uçuşların yeniden başlatılmasını önerdi…Türkiye yok
Travel - Temmuz 9, 2020

Rospotrebnadzor 13 ülkeye uçuşların yeniden başlatılmasını önerdi…Türkiye yok

Rusya Halk Sağlığı ve Tüketici Haklarının Korunması Kurumu Rospotrebnadzor 13 ülkeye uçuşların yeniden başlatılmasını önerdi. Listede Türkiye'nin olmadığı da kaydedildi.

Rus önemli medya kurumlarından RBK’nın bir kaynağının iddiasına göre, Rospotrebnadzor 13 ülkeye uçuşların yeniden başlatılmasını önerdi. Rospotrebnadzor’un söz konusu belge kopyasına atıfta bulunan RBK kaynağı, Rospotrebnadzor Başkan Yardımcısı Mihail Orlov’un, Rus yaFederal Hava Taşımacılığı Ajansı Rosaviatsya ve Ulaştırma Bakanlığı’na belgeyle başvurduğunu öne sürdü.

Habere göre, Rospotrebnadzor İngiltere, Macaristan, Almanya, Danimarka, İtalya, Hollanda, Norveç, Polonya ve Finlandiya ile Çin, Vietnam, Moğolistan ve Sri Lanka ile uçuşların yeniden başlamasından yana.

RBK’a göre bu listeyi, Rusya’nın dev havayolu şirketi ve turizm pazarındaki kaynakları doğruladı.

RBK haber kaynakları şuna da dikkat çekiyor: Konuyla ilgili henüz karar alınmadı. Ayrıca nihai liste de her an değişebilir.

Yazıda şu da önemle vurgulandı: “Rospotrebnadzor,  söz konusu ülkelerdeki epidemiyolojik durumu değerlendirdi ve ilk aşamada uçak seferlerine devam etmek için aday olarak kabul edilebilecekleri sonucuna vardı.”

TÜRKİYE YOK…

Turizm pazarındaki RBK’nin bir kaynağı, işgücü göçmenlerin sık geldiği ve akrabalık ilişkileri bulunan en yakın ülkelerin Rospotrebnadzor listesinde bulunmadını “Garip” olarak adlandırıldı. Bu ülkeler: Azerbaycan, Ermenistan,  Belarus, Özbekistan ve Tacikistan.  Haber kaynağı, listede Rusların çok sevdiği tatil ülkeleri Türkiye ve Mısır’ın da bulunmadığına dikkat çekti.

FUAD SAFAROV

RTİB.ORG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan’dan ülke içinde sevk edilen tahıl miktarı 2024 yılının ilk yarısında 319 bin ton olarak gerçekleşti

2024 yılının ilk altı ayında Tataristan’dan yurt içine sevk edilen tahıl hacmi geçen…