Anasayfa Duyurular RF Tataristan Cumhurbaşkanı: “Günde 10 bin vatandaşa koronavirüs aşısı yaptırmak gerekiyor”
Duyurular - Nisan 24, 2021

RF Tataristan Cumhurbaşkanı: “Günde 10 bin vatandaşa koronavirüs aşısı yaptırmak gerekiyor”

RF Tataristan Cumhuriyeti Parlamentosu toplantısında, RF Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, kısıtlayıcı tedbirlerin nihai kaldırmasının henüz planlanmadığını söyledi. Bunun ana neden hasta ve antikor taşıyıcıları hakkındaki hoş olmayan istatistikler. 

Toplantıda bir konuşma yapan Tataristan Başbakanı Aleksey Pesoşin Tataristan vatandaşlarının yüzde 60’ına koronavirüs aşısı yapmak gerektiğini belirtti. 

Onun sözlerine göre 1,8 milyon kişinin aşı olması lazım, bugüne kadar ise sadece 220 bin kişiye aşı yapıldı. Buna karşılık yaklaşık 300 bin doz aşı alınmış durumda.  

Son günlerde Tataristan Cumhuriyeti toplum bağışıklığı oluşturmak için günlük 5,5-5,7 bin kişilik aşılama oranına ulaştı ama bu yeterli değil. 

Toplantıda duygusal bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, her hafta birkaç kişi ölüyor! Covid hiçbir yere gitmedi! Birçok Avrupa ülkesi bugün genel olarak sınırlarını kapatıyor.  

Rahatlarsak – ve bazılarının böyle arzuları olursa – durumu kontrol altında tutamayız. “Üçüncü dalga” olup olmayacağı bize bağlı. Yeterli aşı var ve aşı istediğimiz ölçüde yapılmıyor. Günde 10 bin kişiye aşı yaptırma sayısına çıkmamız gerekiyor, dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Türkiye’nin yaş meyve sebze ihracatında artış eğilimi sürüyor

Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Senih Yazgan, AA muhabirine…