Anasayfa Ekonomi RF Tataristan Cumhurbaşkanı Ankara’da Ticaret Bakanı ile görüştü

RF Tataristan Cumhurbaşkanı Ankara’da Ticaret Bakanı ile görüştü

RF Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, bugün Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile bir araya geldi.

T.C Ticaret Bakanı Mehmet Muş Cumhurbaşkanımız, “Ülkenizin dinamik gelişimini yakından ve büyük bir ilgiyle takip ediyor, tarihi, kültürel, dinsel ve dilsel camiamızın bir araya getirdiği kardeş Türk halkının başarılarını sevinçle karşılıyoruz.”

Tataristan’da 10 büyük Türk fabrikasının başarıyla faaliyet gösterdiğini söyledi. Yeni projeler üzerinde çalışıyoruz. Buna karşılık, petrokimya ve otomotiv sektörlerini temsil eden bir dizi Tataristan şirketi, Türkiye’de yatırım projeleri uygulama olasılığını araştırıyor.

Yakın zamanda Tatneft şirketler grubumuzdan bir heyeti ağırladınız. Bu fırsatı değerlendirerek, girişimlerimize gösterdiğiniz destek ve ilgi için teşekkür etmek istiyorum, ”diye ekledi Rüstem Minnihanov.

Bakan Muş Tatneft projesine destek vereceğini açıkladı. “İş arkadaşlarıma ilgili talimatları zaten verdim. Bu yatırım bizim için çok önemli. Petrokimya ürünlerine büyük ihtiyacımız var” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…