Anasayfa Duyurular RF Tataristan bazı işletmelerde geceleri alkol satışını yasaklamayı planlıyor
Duyurular - 2 hafta önce

RF Tataristan bazı işletmelerde geceleri alkol satışını yasaklamayı planlıyor

RF Tataristan’da apartmanlarda bulunan işyerlerinde gece alkol satışını yasaklamak istiyorlar. RF Tataristan Alkol Müfettişliği tarafından hazırlanan ilgili yasa tasarısı yolsuzlukla mücadele incelemesi altındadır.

Belgeye göre cumhuriyet, konut binalarında veya onlara bitişik alanlarda bulunan catering işletmelerinde saat 22:00 ile 10:00 arasında alkolün perakende satışına yasak getirmeyi planlıyor. Yalnızca restoranlar için bir istisna yapılmıştır.

Taslakta ayrıca apartmanlarda bulunan ve hizmet alanı 50 metrekareden az olan catering işletmelerinde alkollü içecek satışının tamamen yasaklanması da öngörülüyor. m.Hesaplamanın, özellikle bitmiş mutfak ürünlerinin tüketimine yönelik alanı dikkate aldığı açıklanmıştır.

Toplam hizmet alanı 100 metrekarenin altında olan işyerlerinde de alkol satışına ilişkin kısıtlamalar getirilebilecek. metre, eğer nüfusu 500 binden fazla olan tek sanayili kasabaların topraklarında bulunuyorlarsa. Girişi avludan olan dükkan ve işyerlerinde de alkol satışının yasaklanması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Kazan’daki yol işaretlemelerine ₽470 milyon harcanacak

Kazan Belediye Başkanı İlsur Metshin, kentteki yol işaretlemelerine 470 milyon ruble harca…