Anasayfa Duyurular Porsche Carrera Cup Almanya: Voorde Spa’da 2. zaferini kazandı, Ayhancan 4. oldu
Duyurular - Motorsporları - Spor - Mayıs 2, 2021

Porsche Carrera Cup Almanya: Voorde Spa’da 2. zaferini kazandı, Ayhancan 4. oldu

2021 Porsche Carrera Cup Almanya serisinin ilk ayağı olan Spa’da gerçekleştirilen ikinci yarışı da Larry Ten Voorde kazanırken, Phoenix Racing ile yarışan temsilcimiz Ayhancan Güven 4. sırada yarışı tamamladı.

Dün gerçekleştirilen ilk yarışa pole pozisyonundan başlayıp kazanan Ten Voorde, bugünkü yarışa da benzer şekilde ilk sıradan başladı ve yarış boyunca yerini koruyarak yarışı ilk sırada tamamladı.

Voorde böylece Porsche Carrera Cup Almanya serisine çifte zaferle başladı ve ilk yarıştan 50 puanla şampiyona lideri olarak ayrıldı.

Dün olduğu gibi ön bölümde pozisyon değişikliği olmadı. Ten Voorde’nin arkasında Laurin Heinrich ve Christopher Zöchling başladıkları gibi yarışı 2. ve 3. sıralarda tamamladılar ve böylece podyumda yer alan diğer isimler oldular.

Dün gerçekleştirilen yarışa 7. sıradan başlayıp ilk turda talihsiz bir kazaya karışan ve gerileyip bir süre sonra hasar nedeniyle yarışa erken veda eden milli sporcumuz Ayhancan, Spa’daki ikinci yarışa 6. sıradan başladı.

İlk turda Leon Köhler’i geçerek 5. sıraya yükselmeyi başaran Ayhancan, 3. turda Schuring’i geçerek 4. sıraya yükseldi ancak o ana kadar lider Voorde’nin 3 sn’den fazla gerisine düştü.

Ayhancan kalan bölümde arkasındaki pilotlarla farkı açarken lider grupla farkı kapattı ve podyum mücadelesine ortak oldu. Ancak yarışın kalan bölümünde ön bölümde pozisyon değişikliği olmadı ve Ayhancan 2. yarışı 4. sırada tamamlayarak 13 puan kazandı.

Ayhancan’ın bir sonraki yarışı yine Porsche Carrera Cup Almanya’da 14 – 16 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Oschersclaben pistinde koşulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

“KFU dört yıl boyunca fiyatları düşük tuttu”: Kazan’daki üniversitelerde okumanın maliyeti ne kadar?

Tataristan üniversiteleri, 2024/25 başvuru sahipleri için ücretli eğitimin maliyetini kesk…