Anasayfa Duyurular Pesoşin Tataristan’daki iş ortamını iyileştirme talimatı verdi
Duyurular - Ekim 12, 2021

Pesoşin Tataristan’daki iş ortamını iyileştirme talimatı verdi

Tataristan Başbakanı’nın talimatları arasında, inşaat izinlerinin verilmesi, elektrik şebekelerine bağlanma, kadastro kayıtlarına arazi kaydı vb. durumlarda kolaylıklar sağlanması var.

Tataristan yetkililerinden inşaat ruhsatlarının verilmesi, elektrik şebekelerine bağlanma, belirli faaliyet türlerinin ruhsatlandırılması ve mülkiyet haklarının tescili konularında iş dünyası ile olan çalışmalarını güçlendirmeleri istendi.

Bu talimat, Tataristan Cumhuriyeti Başbakanı Aleksey Pesoşin tarafından Bakanlar Kurulu toplantısında cumhuriyet ekonomisinin gelişmesini sağlamak için iş ortamını iyileştirmek için verildi.

Buna ek olarak, Cumhuriyet Hükümeti Başbakanı, toprak planlamasının kalitesini iyileştirme ve kadastro kaydında arsaların tescili açısından çalışmaları iyileştirme talimatı da verdi.

Değişiklikler Tataristan’ın iş ortamını iyileştirmesine ve onunla birlikte Rusya Federasyonu bölgelerindeki yatırım ortamının Ulusal derecelendirmesindeki konumunu iyileştirmesine yardımcı olacak.

2020 sonuçlarına göre Moskova derecelendirmede ilk sırada yer alıyor. Tataristan Cumhuriyeti ikinci, Tümen bölgesi üçüncü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan’dan ülke içinde sevk edilen tahıl miktarı 2024 yılının ilk yarısında 319 bin ton olarak gerçekleşti

2024 yılının ilk altı ayında Tataristan’dan yurt içine sevk edilen tahıl hacmi geçen…