Anasayfa Duyurular Pesoşin Tataristan’daki iş ortamını iyileştirme talimatı verdi
Duyurular - 1 hafta önce

Pesoşin Tataristan’daki iş ortamını iyileştirme talimatı verdi

Tataristan Başbakanı’nın talimatları arasında, inşaat izinlerinin verilmesi, elektrik şebekelerine bağlanma, kadastro kayıtlarına arazi kaydı vb. durumlarda kolaylıklar sağlanması var.

Tataristan yetkililerinden inşaat ruhsatlarının verilmesi, elektrik şebekelerine bağlanma, belirli faaliyet türlerinin ruhsatlandırılması ve mülkiyet haklarının tescili konularında iş dünyası ile olan çalışmalarını güçlendirmeleri istendi.

Bu talimat, Tataristan Cumhuriyeti Başbakanı Aleksey Pesoşin tarafından Bakanlar Kurulu toplantısında cumhuriyet ekonomisinin gelişmesini sağlamak için iş ortamını iyileştirmek için verildi.

Buna ek olarak, Cumhuriyet Hükümeti Başbakanı, toprak planlamasının kalitesini iyileştirme ve kadastro kaydında arsaların tescili açısından çalışmaları iyileştirme talimatı da verdi.

Değişiklikler Tataristan’ın iş ortamını iyileştirmesine ve onunla birlikte Rusya Federasyonu bölgelerindeki yatırım ortamının Ulusal derecelendirmesindeki konumunu iyileştirmesine yardımcı olacak.

2020 sonuçlarına göre Moskova derecelendirmede ilk sırada yer alıyor. Tataristan Cumhuriyeti ikinci, Tümen bölgesi üçüncü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Rusyalılar krediyi çoğu zaman konut satın almak için alıyor

Bu, Synergy Üniversitesi’nin analitik merkezi tarafından yapılan bir çalışmanın sonu…