Anasayfa Duyurular Pegasus CEO’su Mehmet Nane IATA’nın başkanı seçildi
Duyurular - Turizm - Ekim 7, 2021

Pegasus CEO’su Mehmet Nane IATA’nın başkanı seçildi

Pegasus Hava Yollarının CEO’su Mehmet Nane, Uluslararası Hava Taşılacıları Birliğinin (IATA) yönetim kurulu başkanı oldu.

IATA’nın yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna 2022 yılının haziran ayından itibaren Pegasus Hava Yollarının CEO’su Mehmet T. Nane oturuyor. Nane, devraldığı görevi 2023 yılında yapılan 79. genel kurula kadar devam ettirecek.

Aynı zamanda IATA’nın icra kurulu üyeliğine de seçilen Mehmet Nane, bu görevini ise 3 dönem boyunca sürdürecek.

IATA’nın yönetim kurulu başkanı seçilmekten memnuniyet duyduğunu belirten Mehmet Nane, seçildiği görevin Türk havacılığının geldiği noktanın önemli bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Nane, konuyla ilgili açıklamasında, “Kendi kritik rolünün yanı sıra birçok sektörün de destekleyicisi konumunda olan havacılık sektörü, tarihinin en zorlu dönemlerinden birini yaşıyor. Bugün 120 ülkeden 290 üye hava yolu şirketiyle toplam hava trafiğinin yüzde 82’sini temsil eden IATA olarak bize düşen en büyük görev, dünya ekonomileri için itici bir güç olan sektörümüzün pandemi öncesi döneme en kısa sürede dönebilmesi ve sürdürülebilir gelişiminin devam etmesi için çalışmak. Ben de bunun için var gücümle çalışacağım. Hep birlikte mücadele ederek bu zorlu günleri aşacağız.” ifadelerini kullandı.

https://www.turizmguncel.com/haber/pegasus-ceosu-mehmet-nane-iatanin-baskani-secildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

“KFU dört yıl boyunca fiyatları düşük tuttu”: Kazan’daki üniversitelerde okumanın maliyeti ne kadar?

Tataristan üniversiteleri, 2024/25 başvuru sahipleri için ücretli eğitimin maliyetini kesk…