Anasayfa Ekonomi Novak: OPEC, doğalgaz sektörü ile işbirliğini kuvvetlendirmeli
Ekonomi - Kasım 3, 2020

Novak: OPEC, doğalgaz sektörü ile işbirliğini kuvvetlendirmeli

Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, Rusya ve diğer OPEC üyelerinin doğalgaz sektöründe de işbirliğini kuvvetlendirmesi gerektiğini söyledi.

Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, Rusya ve OPEC yetkililerinin bir araya geldiği çevrimiçi toplantıda, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC)ve Gaz İhraç Eden Ülkeler Forumu’nun (GECF) arasındaki işbirliğinin geliştirilebileceğine işaret etti.

Rusya, doğalgaz OPEC’i olarak da bilinen GECF’in aktif bir üyesi olmakla birlikte petrol fiyatlarını artırma amaçlı uygulanan üretim kısıntılarını da OPEC ile birlikte destekliyor.

Novak ayrıca küresel ekonomi ve uluslararası petrol piyasasının, COVID-19 salgını karşısında alınan önlem niteliğindeki karantinalar dahil olmak üzere, çeşitli belirsizliklerle karşı karşıya olduğunu belirtti.

OPEC+ olarak anılan OPEC ve müttefikleri ile Rusya’nın 30 Kasım 1 Aralık tarihleri arasında gerçekleştireceği toplantıda petrol piyasalarında, COVID-19 salgını etkisiyle azalan talep sebepli fiyat düşüşlerinin önüne geçerek piyasada istikrar sağlamayı hedefleyecek.

https://www.dunya.com/dunya/novak-opec-dogalgaz-sektoru-ile-isbirligini-kuvvetlendirmeli-haberi-487605

https://www.rtib.org/tr/haberler/novak-opec,-dogalgaz-sektoru-ile-isbirligini-kuvvetlendirmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…