Anasayfa Ekonomi NKNKH Genel Müdürü: “Gemont” ile ilgili hiçbir sorumuz yok ve bugüne kadar da hiç olmadı”

NKNKH Genel Müdürü: “Gemont” ile ilgili hiçbir sorumuz yok ve bugüne kadar da hiç olmadı”

Nizhnekamskneftekhim Fabrikası sahasındaki Etilen-600 kompleksinin inşaatı, programa tam olarak uygun olarak ilerliyor. Şimdi proje yüzde 30’a ulaştı, 2023’ün ortalarında tamamlanacak.

İşletmenin Genel Müdürü Ayrat Safin, BUSINESS Online internet sitesi muhabirine bunu anlattı. 

Daha önce kaynaklar, TAIF Holdinginin Türk şirketi Gemont’un taşeronlarına karşı iddiaları olduğunu bildirmişti. İddiaya göre Türk Şirketinde teknik ihlaller bulundu. 

Nizhnekamskneftekhim Genel Müdürü Ayrat Safin bunun üzerine bir açıklama yaaparak, “Gemont” un taşeronlarıyla ilgili sorunlar hakkında bilgiler gerçeğe uygun değil. Tataristan şirketlerini ve malzemelerini maksimum düzeyde kullanmaya odaklanmaya çalışıyoruz. Hedefimiz bu – Tataristan’da vergi bırakmak ve halkımızı bu projeye dahil etmek. Gemont hakkında hiçbir şikayetimiz yok ve asla olmadı”dedi. 

Safin, pandeminin başlangıcında Türk müteahhitinin uzman ithalatına getirilen kısıtlamalarla ilgili sorunları olduğunu hatırlattı. 15 Nisan’da Türkiye ile sınırlar açıldı ve yüksek nitelikli uzmanlar Tataristan’ı ziyaret etmeye başladı. “Bugüne kadar insanların mobilizasyonunu fiilen yakaladık ve projenin uygulanması için programa uygun durumdayız” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…