Anasayfa Ekonomi Nefis grup, Gazprombank’tan 21.5 milyar değerinde finansman desteği aldı
Ekonomi - 3 hafta önce

Nefis grup, Gazprombank’tan 21.5 milyar değerinde finansman desteği aldı

RF Tataristan’daki Nefis Şirketler grubu, tüm mali yükümlülüklerinin geri ödendiğini bir gün önce TATNEFT’e açıkladı. Ünlü işadamı ve Devlet Duma milletvekili Irek Boguslavsky tarafından kurulan şirkete göre, 21,5 milyar ruble tutarındaki borç 12 yıl süreyle Gazprombank tarafından yeniden finanse edildi. İşletmenin basın servisi, “Böylelikle Nefis Şirketler Grubu’nun tüm mali yükümlülükleri eksiksiz olarak yerine getirilmiştir” dedi.

Nefis’in 21 milyar ruble olan borcunu nakit olarak ödemesi gerekiyordu. Ödeme tarihi 2020’nin sonunda belirlendi. Ancak ek bir koşul vardı – aslında harcanan para ile borcun nominal değeri arasındaki fark, yani yaklaşık 10 milyar ruble, Tatneft hisseye dönüştürmeyi amaçladı. Bunun iki aşamada gerçekleşmesi planlandı: önce Nefis Şirketler Grubu’nun tüm işletmelerinin hisselerinin tek bir holdingde konsolide edilmesi, ardından bunun% 49’unun Tatneft’e devredilmesi ve% 51’inin Nefis’in eski hissedarlarında kalması planlandı ama sağlanan finansman desteği ile buna gerek kalmadı.

Nefis grubu Tatfandbank ile aldığı darbe karşısında yerel petrol şirketleri ile desteklendi bu destekle birlikle şirket agresif bir strateji izleyerek fabrikalarını son teknoloji ile yeniledi ve pazardaki payını arttırdı. Tataristan’daki yerel destekçilerle işbirliği ile firma ayakta kaldı.

Nefis grubu bir çok alanda faaliyet gösteriyor bunlar yemeklik yağ ürünleri, deterjanlar kozmetik ürünler gibi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Günde yaklaşık bin Tataristanlı koronavirüse karşı aşı yaptırdı

RF Tataristan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın basın servisi haberine göre,18 Ocak 2…