Anasayfa Duyurular Moskova-Kazan yeni otoyolu 2024 yılına kadar hazır olacak
Duyurular - Temmuz 12, 2020

Moskova-Kazan yeni otoyolu 2024 yılına kadar hazır olacak

İnşa edilmekte olan Moskova ve Kazan arasındaki yeni M-12 otoyolun 2024'te faaliyete geçmesi gerekiyor. Bu konu Avrupa'dan Batı Çin'e uluslararası rotanın Rusya bölümünün inşası toplantısında Rusya Başbakanı Mihail Mişustin tarafından dile getirildi.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin’in Tataristan’a yaptığı iki günlük çalışma ziyareti 10 Temmuz’da SEZ Alabuga’da gerçekleştirilen bir toplantı ile sona erdi.

Toplantıda belirtildiği gibi Kazan-Moskova M-12 ücretli otoyolunun inşası için Ulusal Refah Fonundan 150 milyar ruble tahsis edilecek.

Toplam finansman miktarı 650 milyar ruble olacak.

Mişustin toplantıda yaptığı açıklamada “Moskova-Tüben Novgorod-Kazan otoyolunun inşaatına başlıyoruz. Yakın gelecekte, üç ile dört yıl içinde, bu Rusya’daki en büyük yol projesi olacak. Otoyolun tüm Avrasya alanı için özel bir önemi var. 700 km’den uzun pist Rusya, Kazakistan ve Çin’in ortak projesi. 8.5 bin km’den 2 bin km’den fazla yol ülkemizden geçecek ”dedi.

Otoyol inşaatı üzerinde 30 binden fazla insan iş bulacak. Ve 130 binden fazla insanın da otomotiv, petrokimya, elektronik, nakliye ve lojistik, hizmetler ve diğerler sektörlerde iş bulması bekleniyor.

Otoyol Moskova, Samara, Tolyatti, Tüben Novgorod ve Kazan aglomerasyonları arasında kesintisiz yüksek hızlı otomobil iletişimi sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…