Anasayfa Ekonomi Minnihanov: Tatneft bu yıl petrol üretimini 25.9 milyon ton seviyesinde tahmin ediyor
Ekonomi - Aralık 20, 2020

Minnihanov: Tatneft bu yıl petrol üretimini 25.9 milyon ton seviyesinde tahmin ediyor

Tataristan Başkanı Rüstem Minnihanov, TASS ile yaptığı röportajda, 2020’de PJSC TATNEFT’in petrol üretimini 25.9 milyon ton seviyesinde öngördüğünü söyledi.

Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, tahmin verilerinin dünyadaki ekonomik durum nedeniyle ayarlanması gerektiğini kaydetti.

2020 yılında Tataristan Cumhuriyeti’nde 29,2 milyon ton Tatneft olmak üzere toplamda 35,9 milyon ton petrol üretilmesi planlandı.

2020 yılı sonunda petrol üretiminin 2019 yılına göre % 13,7 daha az olması öngörülüyor buna göre 32 milyon tonu aşması bekleniyor.

Ayrıca Minnihanov, Aynı zamanda Tatneft, petrol üretiminin 25,9 milyon ton seviyesinde olacağını tahmin ediyor. OPEC + ile anlaşma tamamlanırsa, Tatneft, Şirketin Geliştirme Stratejisi tarafından benimsenen hacimlerde petrol üretimini birkaç ay içinde eski haline getirebilecek. Petrol üretiminin hızla toparlanması ve büyümesi için gerekli tüm kaynaklara sahibiz ”dedi.

Konuşmasının deveamında “TATNEFT şu anda Türkmenistan Cumhuriyeti’nde petrol üretimini artırmayı amaçlayan bir hizmet sözleşmesini başarıyla uyguluyor. Türkmennebit Devlet Kurumu’nun iki petrol sahasında bir anlaşmanın uygulanmasıyla, bu yıl 280 bin tonun üzerinde petrol üretimini mümkün kıldı. Şu anda, Türkmen ve Tataristan petrolleri, PJSC TATNEFT ile Devlet Şirketi Türkmennebit arasındaki sözleşmenin ilave petrol sahalarını kapsayacak şekilde daha da genişletilmesi için planlar geliştirdiler. Tahminlerimize göre projenin ölçeğini genişletmek, 770 bin tondan fazla petrol üretimini de mümkün kılacaktır ”dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…