Anasayfa Ekonomi Minnihanov Suudi Arabistan Prensi ile görüştü

Minnihanov Suudi Arabistan Prensi ile görüştü

RF Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Cidde’ye yaptığı çalışma ziyareti sırasında Suudi Arabistan Kralı’nın danışmanı, Mekke eyaletinin hükümdarı Emir Halid bin Faysal el-Suud ile bir araya geldi.

Kazan Kremlin’in resmi temsilcisi Lilia Galimova “Rustam Minnikhanov “Rusya – İslam dünyası” stratejik vizyon grubu toplantısına katıldığı için kendisine teşekkür etti ve Kral Salman bin Abdel Aziz el-Suud’a misafirperverliği için derin şükranlarını dile getirdi” dedi.  

Tataristan Cumhurbaşkanı Suudi liderliğinin Tataristan delegasyonlarına ve Hac ibadetini gerçekleştiren hacılara gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.  

Pandemi öncesinde 2019 sonunda Tataristan’dan 1.8 bin hacı Mekke’yi ziyaret etti. 

Minnihanov turistler ve hacılar için vize hizmetlerinin Kazan’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nun planlanan açılışını büyük ölçüde kolaylaştıracağını söyledi. 

Tataristan Cumhurbaşkanı “Suudi Arabistan Rusya’nın önemli bir ortağıdır. Hemen hemen her alanda ilişkileri geliştiriyoruz. Ülkelerimizin liderleri, görüşmeler sırasında ticaret, ekonomi ve yatırım alanlarında işbirliğini geliştirmeye yönelik karşılıklı çıkarlarını defalarca vurguladılar” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…