Anasayfa Ekonomi Minnihanov, Coşkunoz Holdıng’ın RF Tataristan’da faaliyetlerinin gelişimini görüştü
Ekonomi - Yatırım - Mart 7, 2024

Minnihanov, Coşkunoz Holdıng’ın RF Tataristan’da faaliyetlerinin gelişimini görüştü

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti Reisi Rüstem Minnihanov, otomotiv ve havacılık parçaları üreticisi Türk “Coşkunöz” holdinginin Yönetim Kurulu Başkanı Oya Aktaş Coşkunoz ile bir araya geldi.

Tataristan Cumhuriyeti Reisi basın servisi açıklamasına göre, görüşme başkent Kazan’daki Tataristan Hükümet Konağı’nda gerçekleşti.

Açıklamaya göre, Minnihanov ve Coşkunoz , şirketin Tataristan’daki çalışmalarının daha da geliştirilmesini ele aldı. Tataristan Cumhuriyeti Reisi ayrıca Türkiye’nin, RF Tataristan’ın önde gelen yabancı ortaklarından biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu arada, görüşme ile haberler yapan Rus medyası da, “Türkiye ile Tataristan arasında çok sayıda ortak projenin “Alabuga” özel ekonomik bölgesi topraklarında yürütüldüğünü hatırlatalım.Örneğin, 848 milyon ruble kayıtlı sermayeli Coşkunöz Alabuga işletmesi Ağustos 2014’te kuruldu. Tesis, otomotiv endüstrisinin küresel devleri için Alabuga SEZ’deki üretim tesislerinde yenilikçi teknolojiler ve tam donanımlı otomatik presleme hatları kullanarak binek otomobiller ve ticari araçlar için damgalı sac parçaların üretiminde uzmanlaşmıştır. Ağustos 2023’te Coşkunöz Alabuga, Alabuga ÖEB topraklarında AvtoVAZ için şasi parçalarının seri montajına başladı.” diye bilgi de verdi.

FUAD SAFAROV

https://www.rtib.org/tr/haberler/minnihanov-coskunoz-holdingin-rf-tataristanda-faaliyetlerinin-gelisimini-gorustu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…