Anasayfa Ekonomi Minihanov kriz nedeniyle Tataristan’ın bütçe kaybını değerlendirdi
Ekonomi - Mayıs 20, 2020

Minihanov kriz nedeniyle Tataristan’ın bütçe kaybını değerlendirdi

Koronavirüs pandemisinin neden olduğu mevcut ekonomik kriz Tataristan bütçesini de ciddi şekilde etkiledi. Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov buna rağmen cumhuriyet yetkililerinin 50 sosyal programı da uygulamaya devam edeceklerini söyledi.

“Tatarstan24” televizyon kanalında yaptığı açıklamada Rüstem Minihanov’a göre yılın başından bu yana, cumhuriyetin konsolide bütçesine gelirdeki düşüş 25 milyar ruble olarak gerçekleşti.

Durum özellikle Nisan ayında zorlaştı. Ancak planlanan 50 programın hepsi de uygulanmaya devam edilecek. Finanslar toplamak için çalışacağız. Bu da kolay bir iş değil. Planımıza göre bu yılı bir şekilde kurtarmaya çalışacağız, dedi.

Minnihanov röportajında, “Biz hala petrol ve petrokimya cumhuriyetiyiz. Dün Kazanorgsintez yönetimi ile konuştum, bazı olumlu önkoşullar olduğunu belirttiler.

Petrol piyasasının da istikrarlı olduğunu görüyoruz. Muhtemelen, tüm bunlar hızlı bir şekilde iyileşmeyecek, ancak düşüş daha az olacak.

Programlar ve girişimler için fon sağlamak önemli. Şimdi biz bir plana göre hareket ediyoruz ve ileride de aynı şekilde çalışmaya devam etmeyi amaçlıyoruz”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan Rusya’daki ilk üç dijital bölge arasında yer aldı

“Medialogia” Şirketi tarafından Rusya bölgelerinin dijitalleşme reytingi yayınlandı.  Bu r…