Anasayfa Ekonomi Milletvekilleri Tataristan ile Çin arasındaki ticaretin 800 milyon doların altına düşmeyeceğine inanıyor
Ekonomi - Temmuz 14, 2021

Milletvekilleri Tataristan ile Çin arasındaki ticaretin 800 milyon doların altına düşmeyeceğine inanıyor

RF Tataristan Parlamentosu milletvekilleri, 2021 yılı sonunda Tataristan ile Çin arasındaki ticaretin en az 800 milyon dolar seviyesinde kalacağına inanıyor. Bu konu Tataristan Meclisinin Başkan Yardımcısı Tatyana Larionova tarafından Rusya ve Çin bölgesel parlamento başkanlarının bir video konferansında dile getirildi.

Larionova Tataristan Meclis Başkanı Ferid Muhametşin adına forumun katılımcılarını selamlayarak “Son yıllarda Çin, beş önemli dış ticaret ortağımızdan biri oldu. Koronavirüs kısıtlamalarına rağmen, 2020’de ticaretimiz 800 milyon dolara yaklaştı. Operasyonel verilere dayanarak, bu yıl iki aradaki ticarette bir azalma öngörmüyoruz” dedi.

Tataristan Cumhuriyeti Parlamento Başkan Yardımcısı, Tataristan’ın Çinli ortaklarla doğrudan diyalog kurduğunu hatırlattı.

2014 yılından bu yana, Tataristan’ın bir ticaret ve ekonomik temsilcisi Çindeki Rusya Ticaret Temsilciliğinin bir parçası olarak çalışıyor ve 2016’dan beri Kazan’da Çin Başkonsolosluğu faaliyet gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tataristan’dan ülke içinde sevk edilen tahıl miktarı 2024 yılının ilk yarısında 319 bin ton olarak gerçekleşti

2024 yılının ilk altı ayında Tataristan’dan yurt içine sevk edilen tahıl hacmi geçen…