Anasayfa Ekonomi Milletvekilleri Tataristan ile Çin arasındaki ticaretin 800 milyon doların altına düşmeyeceğine inanıyor
Ekonomi - Temmuz 14, 2021

Milletvekilleri Tataristan ile Çin arasındaki ticaretin 800 milyon doların altına düşmeyeceğine inanıyor

RF Tataristan Parlamentosu milletvekilleri, 2021 yılı sonunda Tataristan ile Çin arasındaki ticaretin en az 800 milyon dolar seviyesinde kalacağına inanıyor. Bu konu Tataristan Meclisinin Başkan Yardımcısı Tatyana Larionova tarafından Rusya ve Çin bölgesel parlamento başkanlarının bir video konferansında dile getirildi.

Larionova Tataristan Meclis Başkanı Ferid Muhametşin adına forumun katılımcılarını selamlayarak “Son yıllarda Çin, beş önemli dış ticaret ortağımızdan biri oldu. Koronavirüs kısıtlamalarına rağmen, 2020’de ticaretimiz 800 milyon dolara yaklaştı. Operasyonel verilere dayanarak, bu yıl iki aradaki ticarette bir azalma öngörmüyoruz” dedi.

Tataristan Cumhuriyeti Parlamento Başkan Yardımcısı, Tataristan’ın Çinli ortaklarla doğrudan diyalog kurduğunu hatırlattı.

2014 yılından bu yana, Tataristan’ın bir ticaret ve ekonomik temsilcisi Çindeki Rusya Ticaret Temsilciliğinin bir parçası olarak çalışıyor ve 2016’dan beri Kazan’da Çin Başkonsolosluğu faaliyet gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…