Anasayfa Duyurular Mezun istihdam başarısı açısından Rusya üniversitelerinin başında üç Kazan üniversitesi yer aldı
Duyurular - Temmuz 15, 2021

Mezun istihdam başarısı açısından Rusya üniversitelerinin başında üç Kazan üniversitesi yer aldı

Hh.ru uzmanları 2020’de ve 2021’in ilk yarısında öğrencileri 3.000 veya daha fazla olan 300 Rusya üniversitesinde yüksek öğrenim görmüş 3,9 milyon iş başvuru sahibinin özgeçmişini analiz etti. 

Bu analiz çerçevesinde farklı yıllarda mezun olanların maaş beklentileri ve üniversiteye başvuran toplam aday sayısı içinde yönetici ve üst yönetim temsilcilerinin payı dikkate alındı. 

Reytingde Kazan Federal Üniversitesi sekizinci sırada yer aldı. KFU mezunlarından beklenen ortalama maaş 48,5 bin ruble ve üst yönetim pozisyonlarına başvuran mezunların payı yüzde 3 olarak kayıtlara geçti. Sıralamada üniversite 115.3 puan aldı. 

34. sırada Tataristan başkentinden başka bir üniversite  Tupolev adını taşıyan Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi yer aldı.Bu üniversiteden mezunların maaş beklentisi 59,9 bin ruble, yöneticilerin payı ise yüzde 3,7. Üniversite puanı – 109.1. 

Kazan Ulusal Araştırma Teknoloji Üniversitesi de ilk 100’e girdi ve 104,2 puanla 74. Sırada yer aldı. Burada ortalama maaş beklentisi 47,8 bin ruble, yöneticilerin payı ise yüzde 2,9. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

Rusya’da Türk kahvesinin faydaları anlatıldı

Ruslar Türk kahvesiyle yeni tanışmadı belki ama sağlığa faydalarını yeni yeni öğrenmeye ba…