Anasayfa Ekonomi “Magnit” yeni bir mağaza zinciri başlatıyor
Ekonomi - Temmuz 21, 2020

“Magnit” yeni bir mağaza zinciri başlatıyor

Rusya'nın ikinci büyük perakendecisi Magnit, "Moya Tsena" (Fiyatım) adlı mağazalarını açtı.

RBK haber ajansına konuyla ilgili açıklamayı şirketin başkanı ve CEO’su Yan Dunning yaptı. ile yaptığı röportajda söyledi.

Dunning, Temmuz ayında, Magnit Şirketler Grubu olarak “Moya Tsena” markası altında indirimli formatta üç test mağazası açtılar. Rusya’nın yerleşim yerlerinde indirimcinin çeşitleri en ucuz ürünlerden ve kendi markası altındaki pozisyonlardan oluşacak.

Mağazalarda ağırlıklı olarak sebze, meyve, yiyecek, süt ürünleri, şekerleme, bebek maması, içecekler, evcil hayvan yemi, ev kimyasal ürünleri ve diğer ürünler satılacak.

Açıklamaya göre, Magnit, tüketici tepkisini anlamak için indirim formarlı mağazaları önümüzdeki birkaç ay içinde test etmeyi planlıyor.  Dunning, “Muhtemelen üç veya dört tane daha açacağız (puan) ve bunun işe yarayıp yaramayacağını anlamaya çalışacağız. İlk izlenim, evet, piyasada buna bir talep var, ancak kendi üretimimizin ve özel markamızın mallarının fiyatlarını daha da azaltıp azaltamayacağımızı ve Rus alıcısının bunları satın almaya hazır olup olmayacağını analiz etmek gerekiyor ”dedi.

Bu arada, Magnit’in ana rakibi, Rus gıda perakende lideri X5 Retail Grubu da (Pyaterochka, Perekrestok, Karusel mağaza zincirlerini geliştiriyor) daha önce “zor indirim” formatını test etmeyi planladığını açıklamıştı. Bu mağazalar ayrıca kendi markalarının büyük bir kısmına odaklanacak. İlk noktalar Kasım ayında açılacak ve şirket Aralık 2021’de yeni bir ağın geliştirilmesi konusunda karar verecek.

FUAD SAFAROV – RTIB.ORG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere Bakınız

Tatavtodor nakliye bakım ve onarımına 10 milyon₽ harcayacak

JSC “Tatavtodor” şirketi, araçlar için orijinal yedek parça ve sarf malzemeler…