Anasayfa Uncategorized Liderlerden Soçi zirvesi sonrası ‘antikor’ sohbeti

Liderlerden Soçi zirvesi sonrası ‘antikor’ sohbeti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, ayaküstü birbirlerine aşı tavsiyesinde bulundu. Putin’in antikor seviyesini düşük bulan Erdoğan, 3. dozu BioNTech yaptırdığını söyledi. Putin ise bir daha ki sefere Sputnik yaptırmasını önerdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, Soçi’deki zirve sonrası devlet başkanlığı rezidansının önünde bir süre ayaküstü sohbet etti.

Kendisinin yanında çalışan 30 kadar kişinin yeni tip koronavirüs (COVID-19) nedeniyle hastalandığını anlatan Putin, en yakınında 24 saat çalışan bir kişi dahil bu kişilerin üçüncü doz COVID-19 aşısını geç yaptırması nedeniyle virüs kaptığını kaydetti.

Buna rağmen kendisine bir şey olmadığını anlatan Putin, antikorunun çok yüksek olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’in bu sözleri üzerine, Rus lidere antikor seviyesini sordu. Putin, antikor seviyesinin 15 veya 16 olduğunu ancak tam hatırlamadığını dile getirdi.

Erdoğan’ın bu miktarın oldukça düşük olduğunu, kendisinin antikor sayısının 1000’in üzerinde olduğunu söylemesi üzerine Putin, antikor hesaplamalarındaki farklılıktan dolayı bu rakamların değişik olduğunu, kendisinin yüksek antikor sahibi olduğunu yineledi.

Putin, “Benim antikorum yüksek. Virüs kapan kişi ile gün boyu beraber olmamıza rağmen hasta olmadım.” ifadelerini kullandı.

Putin’den Sputnik önerisi

Putin’in 3’üncü aşıyı Rus “Sputnik” aşısı olmasını tavsiye etmesi üzerine Erdoğan, “Onu ben de BioNTech olarak aldım.” dedi.

Putin de bunun üzerine bir dahaki sefere Sputnik yaptırmasını önerdi.

“Görüşme çok yararlı ve kapsayıcı geçti”

Erdoğan ile tokalaşırken Putin, “Ziyaret için teşekkür ederim. Görüşme çok yararlı ve kapsayıcı geçti. Temasta olacağız.” ifadelerini kullandı.

https://www.trthaber.com/haber/gundem/liderlerden-soci-zirvesi-sonrasi-antikor-sohbeti-612773.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Habere Bakınız

BRICS Liderler Zirvesi, gelecek yıl Kazan’da düzenlenecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararnameyle 2024’te Rusya&…